Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: środa, 17 marzec 2021

Już w poniedziałek 22 marca Sejmik Województwa ma zdecydować o powołaniu nowej spółki - Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Przewozy Pasażerskie. Co ciekawe Zarząd Województwa uchwałę w tej sprawie podjął wczoraj (środa), również wczoraj radni dopiero otrzymali projekt uchwały. Czasu na podjęcie decyzji niewiele, a radni również wiedzą o sprawie niewiele.

Opublikowano w Regionalne

W tym roku rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski odbywać będzie się w czerwcu, przez ostatnie miesiące aplikacja mobilna zliczająca postępy została ubogacona, stąd też będziemy mogli np. zrobić rywalizację między klasami danej szkoły, która przejedzie najwięcej kilometrów. Zanim jednak rozpocznie się czerwcowa rywalizacja, to od soboty ruszy oficjalny bydgoski trening, będący pretekstem do tego, aby wsiąść na rower.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od soboty czeka nas powrót do bardziej ostrych obostrzeń – Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej chce wstrzymać, dopiero co wznowione rozgrywki piłkarskie do 9 kwietnia. Część meczów może zostać rozegrany w najbliższy piątek.

Opublikowano w Sport

Dokładnie 17 marca została uchwalona przez Sejm Ustawodawczy Konstytucja Marcowa, będąca jego największym dziełem Pierwsze posiedzenie tej izby miało miejsce jeszcze w trakcie walk Powstania Wielkopolskiego, początkowo ziemie zależne wówczas od Prus reprezentowali polscy posłowie wybrani wcześniej do niemieckiego Reichstagu, w trakcie kadencji odbyły się też wybory uzupełniające. Uchwalenie Konstytucji Marcowej kończyło zatem okres organizacji się odrodzonego państwa polskiego.

Opublikowano w Magazyn

W środę Sejm RP poprzez aklamację przyjął uchwałę okolicznościową upamiętniającą 40. rocznicę wydarzeń Bydgoskiego Marca 1981, których obchody rozpoczęły się we wtorek – W czterdzieści lat od pamiętnych Wydarzeń Sejm RP z uznaniem przypomina ówczesną postawę powszechnego bezprecedensowego oporu przeciwko komunistycznej władzy – napisano w uchwale.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od najbliższej soboty 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa. Zamknięte będą hotele, instytucje kultury, obiekty sportowe; ograniczona będzie działalność galerii handlowych; dzieci z najmłodszych klas wrócą do zdalnej nauki - wynika z informacji zawartych na stronie gov.pl.

Opublikowano w Regionalne

Jeżeli wiosną i latem nie zaniedbamy szczepień i jeżeli natura nie wykręci nam numeru, to jesienią już nie będzie kolejnej fali - ocenił w środę wirusolog prof. Krzysztof Pyrć. Jednocześnie zaznaczył, że kwiecień będzie trudny pod kątem ilości zakażeń koronawirusem.

Opublikowano w Regionalne

Firma Komunalnik, po tym jak ratusz zerwał z nią umowę, nie wywozi już odpadów od bydgoszczan, spór przedsiębiorcy z miastem zapewne przed sądami potrwa latami – zarówno Komunalnik domaga się odszkodowania za zerwanie umowy, ratusz natomiast naliczył na dzisiaj 4,8 mln zł kar umownych, których egzekucji się domaga.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 17 marzec 2021 08:24

Rok z COVID-19 w kujawsko-pomorskim

17 marca w województwie kujawsko-pomorskim mieliśmy, aż ośmiu pacjentów zero – pierwsze przypadki COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim pojawiły się bowiem blisko dwa tygodnie później od potwierdzone 4 marca pacjenta zero w Polsce.

Opublikowano w Regionalne

Muzeum Mydła i Historii Brudu to jedno z ciekawszych miejsc przy ulicy Długiej. Jest to jednocześnie atrakcja turystyczna całkowicie prywatna – rok 2020 był fatalny, bieżący również się taki zapowiada, co stawia poważny znak zapytania co do przyszłości tego muzeum. Właściciele muzeum proszą sympatyków o wsparcie, na przetrwanie – na razie odzew jest dość spory.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30