Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 19 marzec 2021

W czwartek na dachu nowej Astorii zaprezentowano farmę fotowoltaiczną, która za kilka dni zacznie produkować prąd z energii elektrycznej – łącznie jest wstanie wyprodukować 120 MWh energii rocznie. To jednak nie koniec miejskich inwestycji w fotowoltaikę.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ramach 19 kolejki IV ligi – kończącej rundę zasadniczą rozegrano zaledwie dwa spotkania, pozostałe rozegrane zostaną najszybciej po 9 kwietnia, bowiem K-PZPN z uwagi na pogorszenie się sytuacji epidemicznej w kraju zdecydowało o zawieszeniu rozgrywek od 20 marca. Związek pozwolił rozegrać mecze – w przypadku zgody obu zespołów – 19 marca, do porozumienia większość zespołów z IV ligi nie doszła.

Opublikowano w Sport

17 marca 2020 roku w województwie kujawsko-pomorkim stwierdzono pierwsze 8 przypadków zakażeń na COVID-19. Od tego momentu klinicznie potwierdzono ponad 136 tys. zakażeń. Nie wszyscy przechodzili COVID-a jednak jednocześnie, bywały momenty, gdy jednocześnie mieliśmy kilkadziesiąt zakażonych – wówczas prawie o epidemii zapominaliśmy, ale też bywały momenty, gdy było to kilkadziesiąt tysięcy. Przebieg ostatniego roku przybliżamy na naszych wykresach.

Opublikowano w Regionalne

Jest to jeden z najmniej bezpiecznych punktów w Inowrocławiu – dochodzi na nim bowiem do kilkunastu kolizji rocznie, w ubiegłym roku było ich 14. Starostwo Powiatowe, któremu podlega skrzyżowanie, postanowiło przebudować sygnalizację świetlną. Oznacza to pod koniec marca i w kwietniu utrudnienia dla kierowców, później ma być już jednak tylko lepiej.

Opublikowano w Inowrocław

Ministerstwo Zdrowia w Polsce stanęło na wysokości zadania. Szczepiliśmy dalej zgodnie z wytycznymi, podczas gdy w innych krajach podejmowano paniczne decyzje – powiedział PAP dr hab. Piotr Rzymski z UM w Poznaniu, komentując stanowisko EMA w sprawie. szczepionki AstraZeneka.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 19 marzec 2021 12:48

19 marca 2021 roku stał się cud

Jeszcze kilka dni temu zanosiło się na to, że dzisiaj zobaczymy jak po 40. latach pokolenie Solidarności, będzie wydarzenia z 19 marca 1981 świętować osobno, z powodu tego do jakiego stopnia doszły podziały polityczne. Dzisiaj zobaczyliśmy jednak zupełnie coś innego – na kilka godzin aktualne spory zeszły na dalszy plan – o godzinie 11 przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, a także prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, wspólnie upamiętniono wydarzenia Bydgoskiego Marca 1981 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich miesiącach coraz więcej mówi się o problemie depresji wśród osób młodych i o potrzebie dofinansowania psychiatrii dziecięcej. Z tym tematem udało się przebić do debaty publicznej. Problem dotyczy też jednak seniorów, czemu poświęcony jest projekt Mai Kozdrój realizowany w ramach Collegium Medicum w Bydgoszczy. Celem jej projektu jest jak najszersze uświadomienie odbiorców o problemie, bowiem to my jesteśmy tymi, którzy mogą pomóc w pierwszej kolejności osobom w naszym otoczeniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30