Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 02 marzec 2021

Na drogę sądową trafił spór o to nazwę skweru na Osiedlu Leśnym, który w 2016 roku Rada Miasta jednomyślnie nazwała imieniem Pomorskiego Okręgu Wojskowego. Kilka tygodni temu wojewoda Mikołaj Bogdanowicz postanowił nazwę zdekomunizować, Rada Miasta jego działania zaskarżyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. POW patronuje również Inspektoratowi Wsparcia Sił Zbrojnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wiceminister Rafał Weber odpowiadając na interpelację informuje posła Bartosza Kownackiego, że budowa obwodnicy Sępólna Krajeńskiego to dla jego resortu priorytetowa inwestycja. Zdaniem ministra kluczowa będzie jednak dobra współpraca władz lokalnych z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w przygotowaniu inwestycji.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W ubiegłą środę Sejm debatował nad nowelizacją ustawy o ochronie środowiska. Po godzinie 21 głos zabrał poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski, który upomniał się, że w sprawie rekultywacji terenów po dawnym Zachemie rząd robi zbyt mało.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed godziną 14 kierujący samochodem ciężarowym zahaczył dźwigiem sieć trakcyjną, która została uszkodzona. Do zdarzenia doszło na wysokości ulicy Przemysłowej w Bydgoszczy. Ruch pociągów pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem został wstrzymany. Przewoźnicy organizują komunikację zastępczą. Dla pasażerów oznacza to opóźnienia.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnim czasie informowaliśmy o bardzo dużym przyroście nowych zakażeń w powiecie inowrocławskim – średnia dla ostatniego tygodnia to 37 dziennie na 100 tys. mieszkańców, wyższa od danych dla Bydgoszczy i Torunia. Co gorsze wciąż dynamika jest wzrostowa. Tymczasem rzecznik rządu przyznaje, że wprowadzanie lockdownów w powiatach o najtrudniejszej sytuacji jest brane pod uwagę.

Opublikowano w Inowrocław

Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – mówi prof. dr hab. Szymon Malinowski, naukowiec z UW i PAN. Powodem wzrostu poziomu wód w morzach i oceanach jest globalne ocieplenie klimatu wywołane przede wszystkim nadmierną emisją gazów cieplarnianych.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 02 marzec 2021 12:57

Jak ewoluują wirusy typu SARS?

Wiemy więcej nt. związku pomiędzy dwoma wirusami: sprawcą epidemii COVID-19 w 2020 - i SARS w 2003 r. Wnioski pomagają lepiej zrozumieć ewolucję tego typu wirusów, ustalić, jak nabyły one zdolność do zarażania ludzi, i przewidzieć, jakie inne wirusy mogą w przyszłości zostać przeniesione na człowieka.

Opublikowano w Magazyn

W trakcie ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy doszło do debaty o pomocy dla przedsiębiorców z zamkniętych branż np. gastronomii. Wiceminister Jarosław Wenderlich mówił jak rząd wsparł przedsiębiorców 187 mld zł. Do odniesienia się do tej wypowiedzi, poprosili zaproszonych gości, prowadzący ,,Głos Bydgoszczy”.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek po południu policjanci ze Żnina otrzymali informację, że po drodze ekspresowej S-5 porusza się kobieta na wózku elektrycznym. Było to niezgodne z przepisami, ale przede wszystkim bardzo niebezpieczne, bowiem samochody mijające ją poruszały się z prędkościami powyżej 100 km/h.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

22 grudnia odbyło się walne zebranie Stowarzyszenia Nowy Bursztynowy Szlak, którego podstawowym celem jest wzrost rangi Bydgoszczy w europejskim systemie transportowym. Celem priorytetowym jest uznanie Bydgoszczy za węzeł sieci bazowej TEN-T,co oznaczałoby znacznie większe fundusze z Unii Europejskiej na rozwój bydgoskiego węzła logistycznego. Inicjatywa staje się też płaszczyzną do współpracy ponad podziałami politycznymi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31