Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 22 marzec 2021

Od widowiskowo podpisanego porozumienia na współpracę przy rozbudowie Opery Nova pomiędzy marszałkiem województwa i prezydentem Bydgoszczy w czerwcu miną 3 lata. Do dzisiaj nie zbudowano dla tej inwestycji jednak montażu finansowego, natomiast możliwości pozyskania dofinansowania zewnętrznego powoli zaczynają się wyczerpywać.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich 7 dniach średnia liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców wynosiła w naszym województwie 61 dziennie, co stanowi wzrost o 15 w stosunku do tygodnia wcześniej. W skali kraju ten wskaźnik wynosi 58. Najgorsza sytuacja jest w Bydgoszczy, gdzie niestety mamy bite rekordy.

Opublikowano w Regionalne

Trudno zliczyć ile razy w piątek na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy wnioskowano o ponad godziną przerwę w obradach, pomimo odrzucania tych wniosków przez większość, radni opozycji składali je jeden po drugi. Nie zwrócili jednak uwagi, że na sesję kazali wcześniej wstawić się przedstawicielom Enea oraz bydgoskich spółdzielni mieszkaniowych, dla których przerywanie obrad oznaczałoby reorganizację pracy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek głosami koalicji Sejmik Województwa wyraził zgodę na utworzenie spółki Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Przewozy Pasażerskie. Głosowanie poprzedziło zadanie przez radnych szeregu pytań, zamiast konkretnych odpowiedzi marszałek stwierdził – po to powołujemy spółkę, aby na nie odpowiedzieć. Takie lakoniczne wyjaśnienia nie przekonały radnych PiS, którzy jako jedyni obecni opowiedzieli się przeciwko uchwale.

Opublikowano w Regionalne

Na jednego Polaka przypada statystycznie ok. 1,8 tys. m³ wody rocznie, podczas gdy średnia w Europie sięga 5 tys. m³. Polska jest jednym z państw najuboższych w wodę i problem jej niedoboru może się pojawić w ciągu kilkunastu lat. Dlatego konieczne staje się oszczędzanie wody i dbanie o jej zasoby. W przypadającym 22 marca Światowym Dniu Wody rusza największa ogólnopolska akcja społecznego sprzątania rzek w Polsce. Do końca sierpnia kilka tysięcy wolontariuszy z całego kraju będzie sprzątać rzeki, ich dopływy i okolice ze śmieci i zanieczyszczeń, a do akcji masowo włączyły się też samorządy i biznes.

Opublikowano w Magazyn

W tym roku zakończyć ma się adaptacja Teatru Kameralnego przy ulicy Grodzkiej, w ostatnim czasie możemy już jednak podziwiać odnowioną fasadę, która może się podobać, przez co nie musimy się tego budynku – widzianego w części od Starego Rynku – wstydzić. Prace powinny zakończyć się jesienią.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec października istniał wstępny kompromis pomiędzy władzami województwa i stroną rządową, co do wyboru 23 kluczowych inwestycji, które miałyby zostać sfinansowane z Funduszu Odbudowy Europy. Dzisiaj władze województwa mają żal do rządu, że koncepcja diametralnie się zmieniła.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30