Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 23 marzec 2021

Myślę, że najbliższe dwa tygodnie będą kluczowe. Mam nadzieję, że Polacy będą przestrzegali obostrzeń. Wszystko jest w naszych rękach – powiedział we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, odnosząc się do doniesień o możliwości wprowadzenia całkowitego lockdownu.

Opublikowano w Regionalne

1 marca po Mszy w kościele jezuickim przeszedł z Placu Kościeleckich w kierunku Aresztu Śledczego, gdzie znajduje się miejsce pamięci poświęconych ofiarom komunistów, marsz upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. Daniel Kaszubowski z Lewicy pytał, dlaczego policja nie reagowała na nielegalne zgromadzenie, do komendanta policji napisał w związku z tym przewodniczący komisji ds. bezpieczeństwa Rady Miasta Robert Langowski.

Opublikowano w Bydgoszcz

23 marca przypada Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej – dzisiaj zamiast wspólnie świętować musimy borykać się jednak z epidemią COVID-19. Tę datę chcemy jednak uczcić symbolicznie, dlatego przygotowaliśmy dla naszych czytelników okazje do obcowania z kulturą węgierską.

Opublikowano w Magazyn

Ubiegły tydzień niestety przyniósł przyśpieszenie rozwoju trzeciej fali pandemii COVID-19 w Polsce – w tym samym czasie dość hucznie świętowano Bydgoski Marzec 1981 – było tłumne składanie kwiatów, wręczanie medali i dyplomów. Co do zasady maseczki były, dystansu już nie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu w Domach Studenta przy ulicy Kaliskiego w Fordonie stwierdzono dwa przypadki zakażeń COVID-19. Odpowiedzią na to było wprowadzenie kwarantanny, a także przeprowadzenie testów wobec 168 mieszkańców akademików. W niedzielę okazało się, że zakażonych było dość sporo.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na temat przywrócenia pociągów pasażerskich z Inowrocławia do Barcina czy dalej też do Żnina nie mówiło się dużo, czasami taki postulat przedstawili pasjonaci kolei, niekiedy też pojawił się w interpelacji poselskie. Może się jednak zdarzyć, że linia kolejowa nr 206 będzie zreaktywowana w kujawsko-pomorskim jako jedna z pierwszych.

Opublikowano w Inowrocław

Europa może osiągnąć odporność zbiorową przeciw Covid-19 w połowie lipca - powiedział komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton. Nie potrzebujemy do tego rosyjskiej szczepionki Sputnik V, spodziewamy się wzrostu dostaw preparatów produkowanych w Europie - podkreślił.

Opublikowano w Regionalne

Od soboty w całym kraju mamy powrót do wielu obostrzeń, których celem jest ograniczenie rozpowszechniania się wirusa COVID-19, poprzez zmniejszenie naszej mobilności. Z uwagi na przyrost zakażeń sytuacja zrobiła się w Polsce dość poważna. W Bydgoszczy jest wyraźne zmniejszenie mobilności.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31