Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: środa, 24 marzec 2021

Przywykliśmy już do tego, że w komunikacji miejskiej powinno podróżować naraz mniej osób, jednocześnie jest obowiązek noszenia maseczek. Z punktu widzenia ekonomicznego jest to wyzwanie dla przewoźników – w przypadku miasta jakim jest Bydgoszcz, w godzinach szczytu trzeba podstawić więcej autobusów, pasażerów co do zasady jeździ jednak mniej, przez co wpływy z biletów są niższe. Grupa posłów w tym poseł Krzysztof Gawkowski wnieśli o poluzowanie tych restrykcji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pandemia sprawiła, że z jednej strony ze stadionów zniknęli kibice, co przekłada się na mniejsze wpływy z biletów, ale też wiele firm walcząc o przetrwanie na rynku ogranicza wydatki na sponsoring sportu. Spółka zbrojeniowa Nitro-Chem w tym właśnie czasie chce zwiększyć swoją aktywność we wspieraniu bydgoskiego sportu.

Opublikowano w Sport

Poziom obłożenia szpitalnych łózek w województwie kujawsko-pomorskim, przez zakażonych COVID-19 przewyższył już ten z jesieni, obecnie dane te oscylują w okolicach 1,5 tys. Udaje się wygospodarowywać kolejne, aby był bufor bezpieczeństwa, pomimo ograniczeń kadrowych, ale dzieje się to kosztem innych chorych, przekładania ważnych dla ich zdrowia operacji i zabiegów. Weszliśmy właśnie w okres gdy odpowiedzialni za funkcjonowanie służby zdrowia muszą wybierać mniejsze zło.

Opublikowano w Regionalne

Najtrudniejszy czas jest przed nami, dlatego rzuciliśmy wszystkie rezerwy i zdolności organizacyjne, żeby otwierać szpitale tymczasowe; nasza decyzja okazała się jak najbardziej trafiona - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w szpitalu tymczasowym w Pyrzowicach (Śląskie).

Opublikowano w Regionalne

Od soboty w centrach handlowych działają jedynie sklepy z żywnością i apteki, pozostała działalność usługowa jest nieczynna. Nie można też zrobić zakupów np. w sklepach odzieżowych. Tego typu punkty handlowe normalnie mogą jednak funkcjonować w centrum Inowrocławia. Inowrocławski ratusz chcąc wesprzeć lokalny biznes – przypomina o tym.

Opublikowano w Inowrocław

W lutym Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył zaledwie 47 pasażerów – planowane pod koniec marca wznowienie lotów linii RyanAir na Wyspy Brytyjskie również nie dojdzie do skutku. Jedyna dobra wiadomość to wznowienie od 29 marca lotów do Warszawy przez PLL LOT.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich miesiącach zwolennicy metropolii bydgosko-toruńskiej byli w odwrocie, czego wymiernym przykładem jest odejście od kontynuacji współpracy obu miast w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej. Poseł Bartosz Kownacki sugeruje, aby przestać traktować Bydgoszcz i Toruń razem również w unijnej statystyce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30