Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 25 marzec 2021

Bydgoszcz słynie jako jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce, niektórzy mówią nawet, że jesteśmy najbardziej zieloni, mimo tego nie brakuje inicjatyw, abyśmy byli jeszcze bardziej ekologiczni. Fundacja IMMO w ubiegłym roku zasadziła ponad 150 drzew oraz 300 krzewów i bylin na terenie Bydgoszczy, w tym roku we współpracy z mieszkańcami chce posadzić kolejne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Konkursy historyczne to ważny element motywowania młodych ludzi, którzy pobierają naukę w Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, co jest niezbędne dla harmonijnego rozwoju, także w czasie pandemii. W czwartek 25 marca odbył się kolejny konkurs historyczny – tym razem poświęcony Polskiemu Państwu Podziemnemu. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował Portal Kujawski.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek w czasie wideo narady prezydenta Inowrocławia i starosty powiatu inowrocławskiego uzgodniono współpracę przy przebudowie ulic Solankowej oraz Ducha Świętego. Wymaga o szczególnych uzgodnień, bowiem część tych ulic podlega Miastu Inowrocław, a część Powiatowi Inowrocławskiego, więc bez dialogu inwestować się nie da.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 25 marzec 2021 13:28

Rok z epidemią dezinformacji

Od roku borykamy się ze światową pandemią COVID-19, jest to również rok w którym w sposób szczególny w internecie mamy wyjątkowo dużo fake newsów. Dezinformacja dotycząca pandemii jest wyjątkowo niebezpieczna, może bowiem z jednej strony przekonywać do zachowań sprzyjających rozwojowi epidemii, ale też np. skutecznie straszyć przed szczepionkami. Mniej więcej rok temu przez całą Unię Europejską przeszedł fake news, mający swoje źródło we Włoszech.

Dzisiaj już nie wszyscy pamiętają jak dramatyczna sytuacja panowała we Włoszech w połowie marca.

Opublikowano w Magazyn

W czwartek w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 2254 zakażeń COVID-19, co jest najwyższym wskaźnikiem od początku epidemii, pobiciem rekordu z jesieni. W Bydgoszczy zakażeń dzisiaj mamy 380, co również jest przebiciem rekordu sprzed kilku dni. Zbliżamy się powoli do przekroczenia 20 tys. aktywnych przypadków.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 25 marzec 2021 11:44

Od soboty wchodzą w życie nowe obostrzenia

Aby opanować tempo rozwoju COVID-19, od soboty do 9 kwietnia obowiązywać będą zaostrzone zasady bezpieczeństwa. Nieczynne będą salony fryzjerskie i kosmetyczne, wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane, jak również przedszkola i żłobki - wynika z informacji zamieszczonych na rządowej stronie gov.pl.

Opublikowano w Regionalne

Polska znajduje się w najtrudniejszym momencie pandemii od 13 miesięcy; zajętych ponad 70 proc. łóżek; zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia, jesteśmy o krok od przekroczenia granicy, poza którą nie będziemy mogli we właściwy sposób leczyć pacjentów - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Opublikowano w Regionalne

PKP PLK zarządca większości infrastruktury kolejowej w Polsce rozpoczyna drugie konsultacje programu inwestycyjnego do 2030 roku, z perspektywą do 2040 roku. W podawanym konsultacjom projekcie znalazło się kilka istotnych inwestycji, które mają  szansę na realizację w najbliższych latach, czy to z funduszy europejskich, czy w ramach koncepcji budowy CPK. Dużo zależeć będzie jednak od dostępności środków na kolej w nowej perspektywie finansowej Unii Europejsiej oraz w aspekcie inwestycji o charakterze regionalnym od determinacji samorządów.

Opublikowano w Regionalne

Od sierpnia sytuacja na Białorusi jest dość trudna, najpierw odbywały się wielotysięczne protesty obywateli zarzucających, iż wybory prezydenckie zostały sfałszowane, z czasem ich siła malała, co przełożyło się na wzrost represji wobec opozycji białoruskiej, wielu jej przedstawicieli przed prześladowaniami uciekło do Polski. Prezydent Bydgoszczy chce dwóm rodzinom zaoferować szansę na nowe życie i zostanie bydgoszczanami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31