Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 28 marzec 2021

Do 21 maja ratusz prowadzi konsultacje dotyczące priorytetów inwestycyjnych Bydgoszczy na przyszłość, część radnych oraz przedstawicieli mediów wyraża opinie, że to uciekanie prezydenta od odpowiedzialności politycznej, która przerzucana jest na mieszkańców. Osobiście mam zupełnie inne zdanie.

Opublikowano w Bydgoszcz

- Osoby, które obejrzą go od początku do końca, to w postaci niewiernego Tomasza będą mogli odnaleźć siebie – tak o tegorocznym kruszwickim Misterium Męki Pańskiej mówi ks. Michał Bubacz. Z powodu pandemii postanowiono w tym roku przygotować film fabularny, którego premiera odbyła się w niedzielę palmową o godzinie 19:30.

Opublikowano w Kruszwica

Dobry miesiąc temu miała miejsce w Bydgoszczy konferencja prasowa polityków Konfederacji – zapamiętana została ona jednak z tego, że pomimo naszych próśb politycy tej formacji odmawiali założenia maseczek, lekceważąc zagrożenie pandemiczne. Wówczas sytuacja pandemiczna była znacznie lepsza, dzisiaj wsłuchując się w apele premiera czy wojewody możemy stwierdzić, że stanęliśmy przed przepaścią i system ochrony zdrowia może się w każdej chwili załamać, jak się jeszcze nie załamał.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 28 marzec 2021 14:14

Katyń, Stalin i Konstytucja Kwietniowa

Mamy kwiecień 1943 roku – Niemcy ujawniają w Katyniu masowe groby polskich oficerów. Publicznie informacja zostaje ujawniona 13 kwietnia 1943 roku, dzisiaj ten dzień obchodzimy co roku jako święto poświęcone pamięci mordu katyńskiego. O zbrodniach bolszewizmu poświęcony był poprzedni rozdział, tamto odkrycie było jednak problematyczne politycznie, z uwagi na fakt, że sprawcy tej zbrodni w tym momencie formalnie byli dla Polski sojusznikami.

Opublikowano w Magazyn

W tym momencie epidemii powoli wchodzimy w fazę destrukcji – powiedział PAP kierownik Przychodni Zdrowia Psychicznego w Centralnym Szpitalu MSWiA Jacek Koprowicz, wieloletni szef szpitala psychiatrycznego w Pabianicach, który jest też konsultantem w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym.

Opublikowano w Magazyn

Na ten moment nie planujemy zaostrzania restrykcji, choć żaden wariant nie jest wykluczony - powiedział w sobotę rzecznik rządu Piotr Müller. Zaznaczył, że musimy się stosować do tych zasad, które zaczęły obowiązywać i ograniczać do minimum kontakty społeczne.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30