Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 29 marzec 2021

30 marca 2020 roku w Szpitalu Uniwersyteckim im. Jurasza w Bydgoszczy zmarła 69-letnia mieszkanka Inowrocławia. Jak się później okazało, była ona pierwszym potwierdzonym przypadkiem zgonu z COVID-19. Przez ten rok liczba zgonów przekroczyła 3,3 tys. Jest to zatem czarna rocznica.

Opublikowano w Inowrocław

W województwie kujawsko-pomorskim do poniedziałku 29 marca wykonano ponad 292 szczepienia, w samej Bydgoszczy było ich ponad 70,5 tys. Ta liczba odpowiada za 1/5 populacji miasta, trzeba jednak pamiętać, że do Bydgoszczy jeżdżą na szczepienia także mieszkańcy okolicznych powiatów, a zapewne znaleźliby się też mieszkańcy innych województw.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po wielu miesiącach średnia 7-dniowa liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców województwie kujawsko-pomorskim jest niższa od średniej dla kraju. W pewnym sensie jest to dobra wiadomość, ale nie wynika ona ze spadku liczby zakażeń, ale tego, iż w skali kraju wzrost był wyższy niż w naszym województwie. Szczególnie trudna sytuacja jest natomiast w Bydgoszczy.

Opublikowano w Regionalne

Kulminacja obchodów 40. rocznicy Bydgoskiego Marca za nami – na pewno nie były to uroczystości o charakterze międzynarodowym. Jak się jednak okazuje o sprawie napomniał portal niemieckiej telewizji publicznej Deutsche Welle (grupa ARD). Wzmianka ogranicza się jednak właściwie do tego, że w czasie ogrywania hymnu państwowego i przemówienia prezydenta Polski były gwizdy.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 29 marzec 2021 13:02

Chemik zdobywa punkty walkowerem kosztem wicelidera

Dura lex, sed lex (twarde prawo, ale prawo) głosi rzymska maksyma prawnicza, która ma także zastosowanie w sporcie, choć nie zawsze odzwierciedla to co się działo na boisku. 5 września 2020 roku w ramach rozgrywek IV ligi Włocłavia Włocławek podejmowała Chemika Bydgoszcz, ten mecz wygrali gospodarze 2:1, ale z uwagi na naruszenie regulaminu mecz ten wygrywa jednak Chemik, co minimalnie przemeblowało układ w tabeli po rundzie zasadniczej.

Opublikowano w Sport

Ostatniej doby do polskich szpitali trafiło ponad 800 pacjentów z COVID-19 - poinformował w poniedziałek wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska. Osoby, które są hospitalizowane, trafiają do szpitali w dość ciężkim stanie. Łagodniejszy przebieg tej choroby był jesienią i wiosną ubiegłego roku - dodał.

Opublikowano w Regionalne

Podawanie heparyn drobnocząsteczkowych pacjentom hospitalizowanym z powodu COVID-19 - w ramach profilaktyki przeciwzakrzepowej - zmniejsza ryzyko zgonu, ocenił w rozmowie z PAP dr Piotr Ligocki, kierownik oddziału covidowego Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy.

 

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31