Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: środa, 03 marzec 2021

Zarząd Województwa zatwierdził harmonogram wartej blisko 0,6 mln inwestycji polegającej na przebudowie sali Manru Opery Nova, jest to mniejsza sala wykorzystywana głównie na organizację kongresów i spotkań okolicznościowych. Sala Manru tworzy Centrum Kongresowe Opery Nova.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 949 zakażeń COVID-19, liczby powyżej dziewięciusete nie było u nas już dość dawno, najprawdopodobniej musimy się przygotować, że dzienne raporty powyżej tysiąca staną się ponownie normą, a nawet przygotować się na potencjalne dni powyżej dwóch tysięcy. Zdaniem rządowych ekspertów kulminacja trzeciej fali powinna nastąpić na przełomie marca i kwietnia.

Opublikowano w Regionalne

W połowie ubiegłego roku zakończyła się przebudowa skrzyżowania ulicy Gdańskiej z Rekreacyjną, gdzie powstało rondo turbinowe. W ubiegłym tygodniu Rada Miasta ustanowiła patronem tego miejsca bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego – postać związaną z regionem, o bydgoskich korzeniach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Specjalista od spraw turystyki i rekreacji pełnił funkcję mistrza drogowego w Zarządzie Dróg Powiatowych w Inowrocławiu, jego zadaniami było dbanie o przejezdność dróg oraz o bezpieczeństwo ich uczestników. Dowiadujemy się z tego z kontroli NIK dotyczącej bezpieczeństwa pieszych, o której wspominaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Pełniący obowiązki mistrza później uzupełnił swoje kwalifikację.

Opublikowano w Inowrocław

Mieszkańcy Siernieczka i okolic narzekają na zapachy jakie niekiedy docierają do nich z instalacji firmy zajmującej się utylizacją odpadów Remondis. Dzisiaj zarząd Remondisu poinformował, że Urząd Marszałkowski po konsultacji z RDOŚ w Bydgoszczy wydał decyzję środowiskową na budowę instalacji hermetyzacji. Jej powstanie ma znacząco ograniczyć emisję zapachów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pandemia koronawirusa narasta, trzecia fala się wznosi i na tej fali dryfujemy, patrząc z niepokojem w przyszłość - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Obecną sytuację w Polsce przyrównał do okrętu w czasie sztormu, gdzie niezbędna jest praca całej załogi.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłym tygodniu rząd zaprezentował projekt Krajowego Programu Odbudowy, w oparciu o który Polska ma wykorzystać setki miliardów złotych z Funduszu Odbudowy Europy – UE Next Generation. Grupa parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej skierowała do premiera interpelację, w której wskazują na marginalizowanie miast wojewódzkich.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31