Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 30 marzec 2021

ZDMiKP planuje w najbliższym czasie ogłosił przetarg na obsługę 11 linii autobusowych od 2023 roku. Radna Grażyna Szabelska w interpelacji wskazuje na potrzebę ujęcia w warunkach przetargowych kar umownych za ujawniony zły stan techniczny pojazdów, które mogą zagrażać bezpieczeństwu pasażerów. Ma to wymusić na firmie, które wygra przetarg, większą troskę o jakość elementów technicznych pojazdu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek pobiliśmy kolejny rekord w kujawsko-pomorskim – liczba pacjentów wymagających pomocy szpitalnej przekroczyła 1,6 tys. Tego dnia rozpoczął też pracę szpital tymczasowy w Ciechocinku uruchamiając 66 łózek, w tym 10 respiratorowych. Łózek mogłoby być więcej,ale brakuje kadry medycznej,

 

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek Rada Miejska w Inowrocławiu zdecydowała, że ulica łącząca ulicę Marulewską z Szymborską będzie nosiła nazwę Unii Europejskiej. Wspomnieć należy, że budowę tej drogi współfinansowała Unia Europejska. Nie wszyscy radni byli jednak zgodni.

Opublikowano w Inowrocław

Co jest ważniejsze: troska o ludzi czy utrzymanie systemu finansowego? - pyta wprost papiez Franciszek. Jak przyjrzymy się jego publicznym wypowiedziom z ostatniego roku to zauważymy, że na pandemię COVID-19 patrzy on jak na czas próby, przed którą stanęła ludzkość, z której możemy wyjść lepsi lub gorsi. Warto podjąć tę refleksję papieża Franciszka w Wielkim Tygodniu, który obecnie przeżywamy.

Opublikowano w Magazyn

Budynek przy ulicy Gdańskiej 4, bezpośrednio sąsiadujący z kościołem nazwanym popularnie Klaryskami, dość bogato poznał historię Bydgoszczy. Od 1946 roku budynek należy do Muzeum Okręgowego, ale w 2009 roku z uwagi na zły stan został wyłączony z użytkowania. Dzisiaj nastąpiło jego ponowne otwarcie.

Opublikowano w Bydgoszcz

OLAF to unijna agenda odpowiedzialna m.in. za walkę z korupcją przy wykorzystywaniu funduszy pochodzących z Unii Europejskiej. Asystent posła Krzysztofa Gawkowskiego – Rafał Wąsowicz skierował do tej agencji skargę na władze Bydgoszczy, w związku z budową parkingu piętrowego przy ulicy Grudziądzkiej, zarzucając wprost możliwość ,,wyłudzenia” pieniędzy przez Bydgoszcz z UE. Sprawa może mieć zatem też wymiar polityczny, bowiem od ponad 10 lat Bydgoszczą współrządzi Lewica.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po raz kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kończy się pobiciem nowego rekordu – tegoroczny wynik jest o ponad 20 mln większy od ubiegłorocznego. Udało się tego dokonać w trakcie pandemii COVID-19. W poniedziałek Fundacja WOŚP podsumowała 29 Finał.

Opublikowano w Regionalne

Misja naukowców pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie oceniła, że koronawirus SARS-CoV-2 przeszedł prawdopodobnie na człowieka z nietoperzy poprzez inne zwierzęta – podała w poniedziałek agencja AP, która dotarła do projektu raportu z misji.

Opublikowano w Regionalne

Wiele amatorskich zespołów i klubików piłkarskich dla dzieci, stając przed koniecznością wyposażenia młodych zawodników w niezbędne stroje piłkarskie z nadrukami – zmaga się z kilkoma trudnościami. Bardzo często pierwszą z nich jest budżet, kolejną – wybór techniki nadruku, a trzecią odpowiednia kolorystyka i estetyczny projekt. Na szczęście zamiast podejmowania samodzielnych prób: kupowania oddzielnie koszulek i poszukiwania miejsca, w którym ktoś wykona na nich nadruk – dużo bardziej profesjonalnym i ekonomicznym rozwiązaniem jest ich zamówienie bezpośrednio u producenta odzieży sportowej.

Opublikowano w Sport

W marcu 2020 roku ruszyła pilotażowo aplikacja Dbamy o Bydgoszcz dostępna na smartphone oraz z poziomu przeglądarki internetowej. Jej celem było usprawnienie komunikacji obywateli z urzędem, w kwestii usuwania usterek jakie pojawiają się w przestrzeni miejskiej. Gdy widzimy np. uszkodzony znak, czy zaśmieconą przestrzeń publiczną, możemy za pomocą tej aplikacji to zgłosić.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30