Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: środa, 31 marzec 2021

W połowie października na Wiaduktach Warszawskich, głównej arterii łączącej centrum Bydgoszczy z Fordonem, wprowadzono ograniczenie ruchu do jednego pasa w każdym kierunku. Ograniczenie wymuszone zostało złym stanem technicznym mostów. Pojawiło się jednak światełko w tunelu w kwestii udostępniania pozostałych pasów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do piątku trwają konsultacje Krajowego Programu Odbudowy, w oparciu o który rozdysponowane mają być miliardy dedykowane Polsce z Funduszu Odbudowy Europy. Projekt KPO rząd ujawnił pod koniec lutego, samorządowcy uważają, że dokument ten marginalizuje samorządy. Dzisiaj Rada Miasta głosami koalicji przyjęła stanowisko do rządu w sprawie KPO, radni PiS nazwali apel hucpą i w glosowaniu nie wzięli udziału.

Opublikowano w Bydgoszcz

W marcu w województwie kujawsko-pomorskim potwierdzono ponad 34 tys. zakażeń co jest wynikiem porównywalnym z listopadem (o ok. 200 mniejszym). Średnio dziennie na 100 tys. mieszkańców stwierdzano 53 zakażenia, czyli ok. 1 tys. łącznie. W marcu stwierdzono również 686 zgonów, o ponad 100 więcej niż w lutym.

 

W lutym mieliśmy prawie 3 razy mniej zakażeń, co pokazuje jak potężna skala wzrostowa nastąpiła w kończącym się dzisiaj miesiącu.

 

 

 

 

 

Do dnia 31 marca pierwszą dawką szczeponki zaszczepiono 203,5 tys. mieszkańców województwa, czyli prawie 10%. Dwie dawki przyjęło prawie 100 tys. osób, co procentowo stanowi niecałe 5%.

 

Kancelaria Premiera przewiduje, że w kwietniu uda się dokonać podobną, albo i nawet większą, liczbę szczepień niż w I kwartale roku łącznie. Za miesiąc te wskaźniki mogą zatem być już podwojone.

 

Przez 13 miesięcy pandemii stwierdzono ponad 153 tys. zakażeń COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim oraz 3488 zgonów.

 

Opublikowano w Regionalne

W tym roku w kościoły w Triduum Paschalnym będą wstanie przyjąć większą liczbę wiernych niż przed rokiem – przypomnijmy był to limit 5 osób – obecnie wiernych będzie więcej, ale nie każdy znajdzie w nich miejsce. Ponadto wiele osób może uznać, że w te święta, aby nie ryzykować rozwojem pandemii lepiej pozostać w domu. Te osoby duchowo będą mogły uczestniczyć w uroczystościach za pośrednictwem telewizji lub on-line.
Plan transmisji telewizyjnych TV Trwam

Opublikowano w Magazyn

78,4 mln zł w ramach ostatniej transzy Funduszu Inwestycji Samorządowych otrzyma województwo kujawsko-pomorskie z puli 1,6 mld zł, do powiatu inowrocławskiego trafi około 2 mln zł. W ramach ostatniej transzy rząd wspierał mniejsze projekty, największym beneficjentem w kujawsko-pomorskim jest Toruń z 9 mln zł na rozwój Szpitala Miejskiego.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 31 marzec 2021 16:21

Białe Błota wyszły z budżetowego pata

Gmina Białe Błota od wtorku ma właściwie uchwalone dokumenty budżetowe, a co za tym idzie wójt jako organ władzy wykonawczej – nie ma przeszkód w realizowaniu inwestycji. Pozostał jeszcze co prawda spór sądowy z Regionalną Izbą Obrachunkową, ale bardziej jest to spór o przekonanie i przyznanie kto miał racje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od lutego temat Mostu Uniwersyteckiego jest jednym z najbardziej popularnych w Bydgoszczy. Pojawiły się też pytania o pominiętej w projekcie mostu infrastrukturze pieszej i rowerowej. Do 21 maja trwają konsultacje społeczne kolejności realizowania nowych inwestycji, w których możemy wskazać na projekt dobudowania infrastruktury pieszej i rowerowej. Jakby miała ona jednak wyglądać?

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30