Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 04 marzec 2021

Na razie nad bydgoskim lotniskiem latają ptaki, od czasu do czasu pojawi się jakiś samolot komercyjny, ale lotów rejsowych nie ma. W styczniu informowaliśmy, że irlandzkie linie lotnicze RyanAir (generujące dla bydgoskiego lotniska największy ruch) planują powrót nad Brdę pod koniec marca. To założenie nadal jest aktualne, ale w wariancie bardziej ostrożnościowym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obecnie szczepieni są nauczyciele, w tym także akademiccy oraz seniorzy po 70 roku życia. Zdarzają się też osoby z tzw. grupy 0, która miała być zaszczepiona przed końcem stycznia, ale wystąpiły pewne perturbacje. Pełnomocnik rządu ds. szczepień minister Dworczyk zapowiada, że od 15 marca szczepione mogłyby być kolejne grupy.

Opublikowano w Regionalne

W środowe popołudnie inowrocławscy policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki BMW. Okazało się, że kierującemu bardzo się śpieszyło, bowiem wiózł ciężarną kobietę, u której rozpoczął się poród. Policjanci natychmiast zdecydowali się pomóc.

Opublikowano w Inowrocław

Średnia wieku osób hospitalizowanych z powodu COVID-19 spadła o kilka lat i dalej będzie się obniżać. To są niepodważalne dowody na skuteczność szczepień - powiedział PAP prof. Robert Flisiak.

Opublikowano w Magazyn

Spór pomiędzy radnymi i wójtem gminy Białe Błota wciąż przybiera na sile – dzisiaj Rada Gminy zaskarżyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego decyzję Regionalnej Izby Obrachunkowej o unieważnieniu uchwały o wieloletniej perspektywie finansowej. Zdaniem większości radnych RIO opiniowała zupełnie inny dokument, bowiem mogła zostać wprowadzona przez wójta Dariusza Fundatora w błąd.

Opublikowano w Bydgoszcz

4 marca mija rok odkąd wykryto w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa SARS-CoV-2. Od tego czasu zakażenie potwierdzono u ponad 1 mln 735 tys. osób, z których 44 360 zmarło.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 04 marzec 2021 12:44

Dynamicznie rośnie poziom Wisły w Fordonie

Lodołamacze zakończyły prace w okolicy Płocka, dzięki czemu powstała rynna w skruszonym lodzie pozwalająca Wiśle płynąć w kierunku morza. Sprawiło to, że podniósł się poziom Wisły na wodowskaz w Toruniu i w Bydgoszczy (Fordon). Hydrolodzy oceniają, że może zostać przekroczony stan ostrzegawczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Linie autobusowe miejskiej komunikacji są obecnie obsługiwane w największej mierze przez miejską spółkę MZK, część linii obsługuje natomiast prywatny przewoźnik Irex Trans, o czym większość bydgoszczan zapewne nie wie, bowiem autobusy są podobne, obowiązują w nich te same bilety. Irex w tym wypadku wykonuje usługi przewozowe zlecane przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Dotychczasowa umowa obowiązywać będzie do 2023 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30