Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 07 marzec 2021

Celem Krajowego Zjazdu Adwokatury będzie wybór nowych władz krajowych. W dniu 19 marca przypadnie z kolei 40. rocznica prowokacji bydgoskiej,w trakcie której doszło do pobicia podczas posiedzenia Wojewódzkiej Rady Narodowej przez ZOMO działaczy Solidarności. Data 19 marca jest najbardziej eksponowana, gdy mowa o wydarzeniach Bydgoskiego Marca 1981. Pierwotnie Krajowy Zjazd Adwokatury miał się odbyć jesienią, ale został przesunięty z uwagi na sytuację epidemiczną.

Opublikowano w Bydgoszcz

Czy przepisy aborcyjne w Polsce to fikcja? - pytaliśmy wicemarszałka Sejmu RP Włodzimierza Czarzastego. Z odpowiedzi jaką uzyskaliśmy wynika, że oficjalne statystyki o których się debatuje mogą być nawet sto razy zaniżone.

Opublikowano w Regionalne

Tak o naszym kraju mówi Aziz Cem, mieszkający w Stanach Zjednoczonych Turek, specjalizujący się w kinie akcji. Akcja jego internetowego serialu ,,Bez powrotu” w części dzieje się w Bydgoszczy, zaprezentowanej widzowi jako stolica Polski. Aziz Cem opowiada czego możemy się spodziewać w kolejnych odcinkach, ale także o klimacie do robienia filmów w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeżeli chodzi o przyrost nowych zakażeń w województwie kujawsko-pomorskim, to tendencja jak w całym kraju jest wzrostowa, ale stabilna. Niepokój powinien budzić natomiast wzrost pacjentów w stanie ciężkim, którzy do oddychania potrzebują respiratorów.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek gdy przypadł Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpocząłem rozpocząłem publikowanie rozprawy z emocjami jakie towarzyszą wydarzeniom z lat 40 i 50., a także początku 60., które udzielają się do dzisiaj. Niektórzy twierdzą nawet, że kolejne pokolenia potomków uczestników tamtej wojny domowej, dalej w niej uczestniczą. Trwanie w takiej wojnie nie jest jednak niczym dobrym, stąd też pomysł na całą rozprawę.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30