Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 08 marzec 2021

W 2016 roku Rada Miasta powołała do życia Bydgoskie Biuro Finansów Oświaty, jednostkę, która miała scentralizować księgowość bydgoskich szkół. Zdaniem Regionalnej Izby Obrachunkowej, która prześledziła blisko 3 lata działalności BBFO centralizacja w pełni się nie udała, bowiem poszczególne szkoły w odrębny sposób prowadziły rachunkowość.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jak w każdy poniedziałek prezentujemy zestawienie porównawcze dotyczące średniej liczby zakażeń w ostatnich 7 dniach na 100 tys. mieszkańców. Łatwe było do przewidzenia, że w stosunku do wcześniejszego tygodnia są wzrosty – najwyższy w Bydgoszczy.

Opublikowano w Regionalne

- Ostatnie dni są tragiczne jeżeli chodzi o zakażenia koronawirusem – ocenił dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Wczoraj informowaliśmy, że przybywa w kujawsko-pomorskich szpitalach pacjentów potrzebujących pomocy respiratora przy oddychaniu – w niedzielę zajętych było ponad 80% respiratorów.

Opublikowano w Regionalne

Polacy należą – jak wynika z badań Eurobarometru – do najbardziej euroentuzjastycznych narodów w Unii Europejskiej, ale też wyróżnia nas to, że chcielibyśmy zachować status quo, czyli wolelibyśmy zachować obecny status i idea federalizacji UE nie ma u nas już tak dużego poparcia. Gdy mowa o Funduszu Odbudowy Europy to kojarzy nam się to z wielką polityką, która jednak może być dla nas lokalnie na Kujawach namacalna.

Opublikowano w Inowrocław

Chcielibyśmy, aby obostrzenia w Święta Wielkanocne były jak najmniej dotkliwe, ale przede wszystkim musimy pamiętać o zdrowiu i bezpieczeństwie Polaków - mówił w poniedziałek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Opublikowano w Magazyn

W sobotę 13 marca na boiska IV ligi powrócą piłkarze – na początek muszą rozegrać dwie kolejki, aby zakończyć rundę zasadniczą. Pewni gry w grupie mistrzowskiej o awans do IV ligi są już: Zawisza Bydgoszcz, Włocłavia Włocławek i Lider Włocławek, o pozostałe cztery miejsca wśród najlepszych walka będzie się toczyć właśnie w trakcie dwóch najbliższych kolejek.

Opublikowano w Sport
poniedziałek, 08 marzec 2021 11:15

Fala wezbraniowa w weekend opuściła Bydgoszcz

W piątek informowaliśmy o przekroczeniu na wodowskazie na Wiśle w Fordonie poziomu 500 centymetrów i zbliżania się rzeki do stanu ostrzegawczego. Od soboty poziom Wisły na wysokości Bydgoszczy systematycznie spadał – Instytut Meteorologii i Gospodarki Morskiej cofną ostrzeżenie II stopnia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30