Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 09 marzec 2021

W latach swojej świetności Bydgoski Rower Aglomeracyjnych cieszył się tysiącami wypożyczeń dziennie, ostatni tydzień to średni mniej niż 100 wypożyczeń dziennie. Czas pandemii nie jest zbyt łaskawy dla systemów rowerów miejskich, spadek zainteresowania odnotowano w całej Polsce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Powiat bydgoski rozpoczął budowę ścieżki rowerowej z Tryszczyna do Bożenkowa i Maksymilianowa, wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 244. W Tryszczynie ścieżka łączy się z budowaną kilka lat temu ścieżką z Bydgoszczy do Koronowa. Bezpiecznie do Bydgoszczy będziemy mogli jednak dojechać rowerem też przez Janowo i Smukałę.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 09 marzec 2021 14:24

Rząd się boi, że zabraknie lekarzy

Istnieje zagrożenie, że w przypadku wysokiej trzeciej fali może zabraknąć personelu medycznego, stąd zalecenie NFZ, by ograniczyć planowe zabiegi - wytłumaczył rano w TVN24 rzecznik prasowy ministra zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że zabiegów ratujących życie, onkologicznych nie można odwoływać.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o perturbacjach związanych z budową obwodnicy Sępólna Krajeńskiego. Ministerstwo Infrastruktury przedstawiło termin jej powstania na 2026 rok, nieco później powinna powstać też obwodnica Kamienia Krajeńskiego. Są to na Krajnie wyczekiwane inwestycje, bowiem w Sępólnie drogą krajową nr 25 przemieszcza się ponad 10 tys. samochodów dziennie (GPR2015), głównie tranzytu, w tym osoby udające się nad morze do Kołobrzegu.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W listopadzie wojewoda zdecydował się wbrew inowrocławskiemu samorządowi wydać zarządzenie zastępcze w sprawie zmiany nazwy ulicy Iwana Alejnika w Inowrocławiu na Tadeusza Chęsego, w trybie przepisów o dekomunizacji. Inowrocławski samorząd decyzję zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, a ten dzisiaj uchylił decyzję wojewody.

Opublikowano w Inowrocław

Pod koniec lutego 1981 roku władze komunistyczne wprowadziły tzw. kartki na żywność, przez co w praktyce można było kupić tylko tyle żywności, ile wynikało z państwowego przydziału na dany miesiąc. W drugiej połowie marca rozpoczęły się jednak niepokoje bydgoskie nazywane Bydgoskim Marcem 1981. Za kilka dni rozpoczną się obchody 40. rocznicy tamtych wydarzeń.

Opublikowano w Bydgoszcz

9 marca 2020 roku to w kujawsko-pomorskim data symboliczna, tego dnia bowiem zaczęliśmy rozumieć, że COVID-19 to nie przelewki i nasze życie znacząco się zmieni. Dzisiaj równo rok od tego dnia powrócimy do tego dnia i następujących po nim dni. Oprzemy się o nasze archiwalne publikacje.

Opublikowano w Regionalne

Ostatnie badania wskazują, że mamy do czynienia z kolejnym wzrostem negatywnych ocen Kościoła – pisze ks. Wojciech Sadłoń w najnowszym raporcie ,,Kościół w Polsce” - . Zapewne to kolejny etap procesu, w którym Kościół przestaje być kojarzony z powszechnie aprobowanymi wartościami – pisze dalej. Raport jest o tyle ciekawy, że opracowany został przez Katolicką Agencję Informacyjną, powołaną przez Episkopat.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30