Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 25 styczeń 2024

Wszystko wskazuje, że kolejnym elementem rozbudowy bydgoskiej sieci tramwajowej będzie budowa linii od Ronda Kujawskiego wzdłuż ulicy Solskiego do planowanej pętli na Bielickiej – w dalszej przyszłości torowisko zostanie poprowadzone do Szubińskiej i Placu Poznańskiego, a stąd na Rondo Grunwaldzkiej, a w jeszcze dalszej perspektywie są plany dotyczące Błonia. Na dzisiaj najbardziej realne plany to wspomniany odcinek Rondo Kujawskie – Bielicka.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 25 styczeń 2024 18:33

Inowrocławski finał WOŚP w Teatrze Miejskim

W niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 32 – w tym roku na rzecz wsparcia diagnostyki i rehabilitacji chorób płuc, co jest odpowiedzią na skutki pandemii z jakąś się jeszcze niedawno borykaliśmy. Kujawskie Centrum Kultury w tym roku główne atrakcje miejskiego finału organizuje w Teatrze Miejskim.

Opublikowano w Inowrocław

W czwartek odbyło się I czytanie projektu ustawy, która ma wprowadzić możliwość odwoływania komisarzy przez premiera, obecnie są rozbieżne interpretacje czy prawo na to pozwala. Przy tej okazji nie debatowano o legalności powoływanych już przez premiera Donalda Tuska komisarzy.

Opublikowano w Inowrocław

Wstępne porozumienie zawarte przez Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej zakłada, że Bydgoszcz nie zostanie włączona do sieci bazowej TEN-T. Jednocześnie w sieci rozszerzonej znajdzie się CPK i szprycha na Trójmiasto omijająca Bydgoszcz i Toruń, choć nie wiadomo czy nowy polski rząd będzie to zamierzenie w ogóle realizował.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od procedury wydawania ZRID zależy kiedy ruszą prace budowlane dla budowy przeszło 5 km obwodnicy Brzozy Bydgoskiej. Obwodnica powinna powstać do 2026 roku. Obecnie obserwujemy intensywnie prowadzone wycinki drzew, które pokazują jednocześnie jakim tunelem poprowadzony będzie obwodnica.

Opublikowano w Regionalne

O tym fakcie poinformował media Bydgoski Ruch Miejski opierając się na danych Komendy Wojewódzkiej Policji. Ofiar śmiertelnych udało się uniknąć także w 2021 roku. Wpływ na to miała na pewno zmiana przepisów, gdy pieszy nabywa pierwszeństwo zanim jeszcze wkroczy na samą jezdnie – z tego powodu wielu kierowców w rejonie przejść jeździ wolniej i zachowuje szczególniejszą uwagę. Niestety wiemy już, że rok 2024 nie przyniesie zera.

Opublikowano w Bydgoszcz

Historia Bydgoskiej Fabryki Kabli sięga ponad 100 lat – od 2003 jest własnością Tele-Foniki Kable, polskiej grupy kapitałowej, która cieszy się uznaniem w całej Europie, a w 2017 roku przejęła brytyjskie zakłady JDR Cable Systems. Bydgoski zakład odgrywa ważną rolę w tej grupie kapitałowej, choć nie mówi się o tym aż tak wiele. Tele-Fonika rozpoczyna właśnie budowę 50-metrowej wierzy w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31