Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 09 styczeń 2024

Jeszcze dwa lata temu władze województwa robiły przymiarki do opracowania dokumentacji projektowej, która pozwoliłaby w kolejnych latach zrealizować budowę linii kolejowej łączącej Solec Kujawskim z Portem Lotniczym Bydgoszcz i Trzcincem. Realizacja tej inwestycji przyniosłaby szereg korzyści począwszy o skróceniu o kolejne minuty podróży z Bydgoszczy do Torunia, z kolei pociągi dalekobieżne przyjeżdżające od strony Torunia, mogłyby szybciej jechać do Trójmiasta, bowiem na stacji Bydgoszcz Główna nie trzeba by zmieniać lokomotywy. Z tamtych zamiarów zbyt dużo jednak nie wyszło.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komisarz Wyborczy wydał dzisiaj postanowienie o nowych granicach okręgów wyborczych do Rady Miasta Bydgoszczy, po kilku kadencjach w których wybieraliśmy radnych w 6 okręgach, dojdzie do zmniejszenia okręgów do 5, co oznacza dość daleko idące zmiany dla komitetów, kandydatów i wyborców.  Rada Miasta Bydgoszczy lub grupa przynajmniej 15 wyborców może zaskarżyć to obwieszczenie do Naczelnego Sądu Administracyjneo w ciągu 3 dni. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że do zmniejszenia liczby okręgów i tak musiało dojść, a propozycja Komisarza Wyborczego nie powinna budzić kontrowersji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Druga kadencja profesora Jacka Woźnego w roli rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego dobiegnie końca z końcem sierpnia, zgodnie z przepisami nie może już ubiegać się o trzecią kadencję, zatem pewne jest, że na tej uczelni zmieni się rektor. Uczelnia póki co harmonogramu wyborów jeszcze nie opublikowała, ale już pojawiły się pierwsze nazwiska kandydtów.  Nieoficjalnie mówi się, że wybory mogłyby się odbyć na przełomie marca i kwietnia, czyli w podobnym okresie co powszechne wybory samorządowe. Oprócz rektora społeczność UKW wybierze także także skład Senatu oraz Rady Wydziałów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na 17 stycznia Naczelny Sąd Administracyjny wyznaczył rozprawę w temacie udzielenia zabezpieczenia, w postaci wstrzymania wykonalności decyzji środowiskowej dla odcinka Bydgoszcz - Toruń drogi ekspresowej S-10.  Wnieśli o to w grudniu aktywiści z Solca Kujawskiego, którym nie podoba sie przebieg odcinka Emilianowo-Solec Kujawski. Skutki wstrzymania rygoru wykonalności decyzji środowiskowej dotknęłyby jednak pozostałe trzy odcinki, w praktyce postępowania o wydanie decyzji ZRID zostałyby wstrzymane.

Opublikowano w Regionalne

W Inowrocławiu działał jeden z oddziałów grupy Council świadczącej usługi finansowe, zdaniem prokuratury dopuściła się ona w latach 2014-2017 oszustw na kwotę 31 mln zł,  na niekorzyść swoich klientów.  Główna siedziba Council mieściła się we Wrocławiu, w Inowrocławiu działał jednak jeden z głównych oddziałów, możemy zatem przyjąć, że na tym terene doszło do oszust na kwotę kilku milionów złotych. W grudniu wrocławska prokuratura skierowała przeciwko 25 osobom akt oskarżenia.

Opublikowano w Inowrocław

Decyzją ministra Marcina Kierwińskiego na czele Rady Społecznej Szpitala MSWiA w Bydgoszczy nie stoi już były poseł PiS Tomasz Latos. W piątek 5 stycznia minister MSWiA odwołał wszystkich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z rad społecznych szpitali należących do resortu spraw wewnętrznych. MSWiA w komunikacie poinformowało, że w miejsce parlamentarzystów, czy jak w przypadku Latosa byłych parlamentarzystów, pojawią się specjalisci.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30