Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 08 kwiecień 2024
wtorek, 09 kwiecień 2024 00:32

Nie wszyscy kandydaci grali do końca fair

Dzisiaj najważniejsze jest to kto został radnym, a nie to w jakim stylu wygrał wybory, bowiem nawet jeżeli etycznie coś napiętnujemy, to nie zmieni to wyniku wyborów. Uważamy jednak za konieczne wspomnienie o takich incydentach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wiceprezesem Enea Pomiary polityk PiS Mirosław Jamroży został w 2017 roku, wówczas był jednocześnie radnym Rady Miasta Bydgoszczy – poprawiło mu się bo w Enea zarabiał około 16 tys. zł miesięcznie. Do tamtej pory zarząd Enea Pomiary składał się tylko z prezesa. Jamroży został wiceprezesem ds. pracowniczych.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czasie październikowych wyborów parlamentarnych wyniki dla okręgu bydgoskiego poznaliśmy dopiero dobę po zakończeniu ciszy wyborczej i rozpoczęciu ich liczenia. Wybory samorządowe pod tym względem są bardziej czasochłonne – wymagającej większej ilości liczenia i wypełniania protokołów, a mimo to ich wyniki poznaliśmy znacznie szybciej. Za to należy się uznanie wszystkim, którzy całą noc uczestniczyli w procesie ustalania wyników wyborów, od każdej obwodowej komisji począwszy.

Opublikowano w Regionalne

Bydgoska Nowa Lewica to najwięksi zwycięzcy tych wyborów, bowiem aż szóstka kandydatów tej formacji weszła do Rady Miasta z list Koalicji Obywatelskiej, tak dużej reprezentacji NL nie miała w bydgoskim samorządzie od kilkunastu lat i to w sytuacji, gdy mamy ogółem trzech radnych mniej. Piszemy o wielkim szczęściu, bowiem najprawdopodobniej gdyby Nowa Lewica poszła samodzielnie to nie miałaby żadnego mandatu – co pokazuje niewiele ponad 8% w wyborach do sejmiku w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Bydgoszczy jest już po wyborach, gdyż Rafał Bruski zdobył ponad 50% głosów, zatem druga tura się nie odbędzie. W Koronowie urzędujący burmistrz Patryk Mikołajewski również nieznacznie przekroczył 50% - dokładnie uzyskał 50,41% - zatem w Koronowie też jest po wyborach. Pod Bydgoszczą są jednak miejsca, gdzie będą ciekawe dogrywki 21 kwietnia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Oficjalnie: Koalicja Obywatelska zdobywa 14 mandatów w 30 osobowym Sejmiku Województwa. Trzecia Droga ma jedynie 5 mandatów. Dość przyzwoity wynik zrobił też PiS – 11 mandatów.

Opublikowano w Regionalne

Pełniący obowiązki prezydenta Wojciech Piniewski uzyskał najlepszy wynik w pierwszej turze wyborów prezydenckich w Inowrocławiu – 36,29%, to jednak oznacza, że będzie druga tura. Do drugiej tury wszedł też Arkadiusz Fajok z 22,43% poparciem. Wybory do Rady Miejskiej wygrywa Koalicja Obywatelska, ale nie ma samodzielnej większości.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 08 kwiecień 2024 09:27

Do sejmiku w Bydgoszczy mandaty bierze tylko PiS i KO

Najlepszy wynik w wyborach do Sejmiku Województwa w Bydgoszczy uzyskał Zbigniew Ostrowski – ponad 21 tys. głosów. Koalicja Obywatelska z której startował uzyskała 3 mandaty z 5. Swojego przedstawiciela z Bydgoszczy nie wprowadzi Trzecia Droga.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prezydent Rafał Bruski uzyskał 53,5% poparcia w pierwszym turze, co oznacza, że nie będzie drugiej tury. Drugi wynik uzyskał Łukasz Schreiber – 28,7%, a Joanna Czerska-Thomas 12,6%. Koalicja Obywatelska zdobyła 15 mandatów do Rady Miasta – czyli większość.

Bydgoska Prawica zdobywa 10 mandatów, a Trzecia Droga 3.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31