Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczKoronowo chce pomóc uchodźcom w Michałowie

Koronowo chce pomóc uchodźcom w Michałowie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo poniedziałek, 15 listopad 2021 13:46

Wielu migrantów przedostało się przez granicę polsko-białoruską, nie wszyscy zostali od razu deportowani, są bowiem też osoby oczekujące na zakończenie procedury azylowej, które pod kontrolą polskich służb przebywają w ośrodkach, gdzie wolontariusze udzielają im pomocy. Przygraniczna gmina Michałowo prowadzi takie punkty pomocy dla uchodźców. Pojawiła się inicjatywa, aby Michałowo wsparli mieszkańcy Koronowa.

 

Z takim wnioskiem wystąpił jeden z mieszkańców do władz gminy i radnych. Na odbywającej się pod koniec października sesji Rady Miejskiej wspomniał o tym radny Piotr Mitera - Na prośbę mieszkańca, któremu nieobojętny jest los migrantów pana Michała Tazbira, składam zapytanie - czy samorząd gminy Koronowo mógłby zainicjować kontakt z władzami gminy Michałowo na Podlasiu w celu ustalenia, czy my jako mieszkańcy Koronowa możemy jakoś pomóc np. zbierając ciepłą odzież, koce, czy też artykuły higieniczne dla migrantów, szczególnie dzieci, znajdujących się w gminie Michałowo.

 

Burmistrz Patryk Mikołajewski poinformował, że do niego również dotarł wniosek mieszkańca, dlatego gmina Koronowo wystąpiła z oficjalnym zapytaniem do Michałowa, czy potrzebna jest pomoc - Jeśli zaś chodzi o gminę Michałowo i zapytanie gminy czy potrzebne jest jakieś wsparcie z naszej strony. Mieszkaniec zwrócił się na piśmie również do mnie, kilka dni temu zostało wysłane takie zapytanie i oczekujemy na odpowiedź – powiedział burmistrz.

 

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
  • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

    W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

    Etykiety: covid19
  • Brytyjscy dokerzy w walce o bolszewicką sprawę

    Dzisiaj przypada 102 rocznica Bitwy Warszawskiej, która nie tylko uratowała niepodległość dopiero co odzyskaną przez Polskę, ale też co przyznaje wielu zachodnich polityków, zachowała Traktat Wersalski, który w przypadku pochodu bolszewizmu na zachód by upadł, bowiem bolszewicy chcieli w Europie zaprowadzić swój ład. Mówimy dzisiaj o Cudzie nad Wisłą, o tym, że osamotniona Polska sama powstrzymała ten bolszewicki pochód, w czym jest oczywiście dużo prawdy.

Wiadomości z regionu