Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczKoronowo chce pomóc uchodźcom w Michałowie

Koronowo chce pomóc uchodźcom w Michałowie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo poniedziałek, 15 listopad 2021 13:46

Wielu migrantów przedostało się przez granicę polsko-białoruską, nie wszyscy zostali od razu deportowani, są bowiem też osoby oczekujące na zakończenie procedury azylowej, które pod kontrolą polskich służb przebywają w ośrodkach, gdzie wolontariusze udzielają im pomocy. Przygraniczna gmina Michałowo prowadzi takie punkty pomocy dla uchodźców. Pojawiła się inicjatywa, aby Michałowo wsparli mieszkańcy Koronowa.

 

Z takim wnioskiem wystąpił jeden z mieszkańców do władz gminy i radnych. Na odbywającej się pod koniec października sesji Rady Miejskiej wspomniał o tym radny Piotr Mitera - Na prośbę mieszkańca, któremu nieobojętny jest los migrantów pana Michała Tazbira, składam zapytanie - czy samorząd gminy Koronowo mógłby zainicjować kontakt z władzami gminy Michałowo na Podlasiu w celu ustalenia, czy my jako mieszkańcy Koronowa możemy jakoś pomóc np. zbierając ciepłą odzież, koce, czy też artykuły higieniczne dla migrantów, szczególnie dzieci, znajdujących się w gminie Michałowo.

 

Burmistrz Patryk Mikołajewski poinformował, że do niego również dotarł wniosek mieszkańca, dlatego gmina Koronowo wystąpiła z oficjalnym zapytaniem do Michałowa, czy potrzebna jest pomoc - Jeśli zaś chodzi o gminę Michałowo i zapytanie gminy czy potrzebne jest jakieś wsparcie z naszej strony. Mieszkaniec zwrócił się na piśmie również do mnie, kilka dni temu zostało wysłane takie zapytanie i oczekujemy na odpowiedź – powiedział burmistrz.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

  • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

    W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

    Etykiety: kolej
  • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

    Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu