Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczNie wszyscy samorządowcy mają podnoszone wynagrodzenia maksymalnie

Nie wszyscy samorządowcy mają podnoszone wynagrodzenia maksymalnie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo środa, 01 grudzień 2021 00:00

Wejście nowych przepisów sprawiło, że posiedzenia rad gmin, powiatów oraz sejmiku zdominowało podnoszeni politykom wynagrodzeń. W wielu wypadkach samorządowcy dają włodarzom maksymalne stawki, nie jest to jednak reguła, co pokazuje przykład burmistrza Koronowa.

Przed tygodniem Rada Miejska w Koronowie podniosła burmistrzowi Patrykowi Mikołajewskiemu uposażenie. Trzeba zaznaczyć, że Rada Miejska musiała to zrobić, bowiem przepisy obowiązujące od 1 listopada nakazują, aby burmistrz zarabiał nie mniej niż 80% maksymalnej stawki przewidzianej dla wielkości danej gminy. Tak zdecydował Sejm, Senat, zatwierdził Prezydent RP Andrzej Duda oraz w rozporządzeniu określił premier Mateusz Morawiecki.

 

W przypadku Koronowa burmistrz powinien zarabiać minimalnie14 tys. i 435 tys.zł plus dodatki za staż pracy, które wynikają już jednak z odrębnych przepisów. Do takiej kwoty też Rada Miejska w ubiegłą środę podniosła wynagrodzenie burmistrza Koronowa, z niecałych 10 tys. zł. Radni głosowali jednomyślnie. Gdyby radni chcieli mogliby podnieść wynagrodzenie powyżej 18 tys. zł. W wielu samorządach wynagrodzenia podnoszone są do maksymalnych kwot.

 

Nowe prawo mówi o podwyżkach dla burmistrzów od 1 sierpnia, zatem za okres od sierpnia do października burmistrz Koronowa dostanie wyrównanie.

 

Radni nie debatowali natomiast nad podwyżką swoich diet, których nie muszą podnosić. Być może ten temat pojawi się w przyszłości.

 

Warte obejrzenia

« Maj 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

  • Śmierć i zniszczenie – to dzieło waszych przyjaciół!

     To zdjęcia zniszczonego wojną Chersonia, znajdującego się obecnie pod okupacją rosyjską. Okupacyjne władze kilka dni temu zapowiedziały włączenie go do Federacji Rosyjskiej jako terenu anektowanego. Kilka dni temu ukazał się raport, z którego wynika, że w rejonie Chersona Rosjan wspierali Syryjczycy związani z reżimem Al Assada, którego – co najbardziej przeraża – niektórzy lokalni politycy z naszego regionu próbowali prezentować jako przyjaciela.

  • Gdyby zwiększyć liczbę okręgów kto zyska,a kto straci?

    W ostatnim czasie pojawiło się sporo spekulacji na temat zmiany ordynacji wyborczej. Publicznie nikt w obozie rządzącym tego jednak nie potwierdza, stąd też trudno mówić o jakimkolwiek konkrecie. Nie mniej jednak Prawo i Sprawiedliwość reformuje swoje struktury, tworząc 100 komitetów okręgowych – struktury w okręgu bydgoskim będą podzielone na okręg bydgoski (północny) i inowrocławski (południowy). Niektórzy uważają, że to wstęp do zwiększenia liczby okręgów do Sejmu z 41 obecnie do 100. Jakby taka zmiana przełożyła się na wynik wyborów?

Wiadomości z regionu