Jesteś tutaj: HomeKoronowo i Pruszcz,,Rada Miejska w Koronowie deklaruje swoją solidarność z Ukrainą”

,,Rada Miejska w Koronowie deklaruje swoją solidarność z Ukrainą”

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Dobrcz i Koronowo czwartek, 24 luty 2022 11:41

W środę, czyli jak się okazało na kilkanaście godzin przed rosyjską inwazją na Ukrainę, Rada Miejska w Koronowie przyjęła symboliczny apel poparcia dla narodu ukraińskiego, jednocześnie wyrażając niepokój działaniami Rosji.

Rada Miejska w Koronowie deklaruje swoją solidarność z Ukrainą, w obliczu zagrożenia inwazją ze strony Federacji Rosyjskiej – napisali radni Rady Miejskiej w Koronowie - Rada wyraża również niepokój działaniami Federacji Rosyjskiej wskazujących na dążenie do konfliktu zbrojnego.

 

Rada wyraża też solidarność, pomoc dla obywateli Ukrainy – napisano w dalszej części uchwały.

 

Warte obejrzenia

« Maj 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

  • Śmierć i zniszczenie – to dzieło waszych przyjaciół!

     To zdjęcia zniszczonego wojną Chersonia, znajdującego się obecnie pod okupacją rosyjską. Okupacyjne władze kilka dni temu zapowiedziały włączenie go do Federacji Rosyjskiej jako terenu anektowanego. Kilka dni temu ukazał się raport, z którego wynika, że w rejonie Chersona Rosjan wspierali Syryjczycy związani z reżimem Al Assada, którego – co najbardziej przeraża – niektórzy lokalni politycy z naszego regionu próbowali prezentować jako przyjaciela.

  • Gdyby zwiększyć liczbę okręgów kto zyska,a kto straci?

    W ostatnim czasie pojawiło się sporo spekulacji na temat zmiany ordynacji wyborczej. Publicznie nikt w obozie rządzącym tego jednak nie potwierdza, stąd też trudno mówić o jakimkolwiek konkrecie. Nie mniej jednak Prawo i Sprawiedliwość reformuje swoje struktury, tworząc 100 komitetów okręgowych – struktury w okręgu bydgoskim będą podzielone na okręg bydgoski (północny) i inowrocławski (południowy). Niektórzy uważają, że to wstęp do zwiększenia liczby okręgów do Sejmu z 41 obecnie do 100. Jakby taka zmiana przełożyła się na wynik wyborów?

Wiadomości z regionu