Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczRadni Koronowa chcą zakupić plażę w Samociążku, ale gorzej z finansowaniem

Radni Koronowa chcą zakupić plażę w Samociążku, ale gorzej z finansowaniem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo czwartek, 20 kwiecień 2023 10:21

Licząca powierzchnie 13,5 tys. metrów kwadratowych plaża w Samociążku budzi w ostatnim czasie spore emocje wśród mieszkańców. Właścicielem tego terenu jest państwowa spółka energetyczna Enea, która postanowiła ją sprzedać, co budzi obawy części mieszkańców gminy, że nowy właściciel inaczej zagospodaruje ten teren. Temu zagadnieniu była poświęcona też środowa nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej.

Cena wywoławcza to 1,5 mln zł. Obywatelski komitet oczekuje, że plażę odkupi od Enea gmina Koronowo, co zapewnić miałoby dalej publiczny dostęp do tej plaży dla mieszkańców. W środę obradowano o tym na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, na której pojawił się projekt pozwalający burmistrzowi zaciągnąć dodatkowe do 3 mln zł kredytu, na zakup tej plaży. Radni w stosunku 9 za i 12 przeciw nie zgodzili się na zaciąganie kredytu, przez co formalnie burmistrz nie dysponuje środkami na zakup plaży.

 

Co prawda później radni w stosunku 17 za, przy tylko dwóch głosach przeciwko, podjęli uchwałę, w której zezwalają burmistrzowi na zakup tej działki, to problemem jest brak zabezpieczenia środków finansowych. Pozwala to co prawda teoretycznie burmistrzowi prowadzić negocjacje, przy czym, aby brać udział w licytacji trzeba do 25 kwietnia wpłacić 150 tys. zł wadium. Na to burmistrzowi nie pozwalają jednak zapisy budżetu.

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

  • Kolejny wojewódzki radny wybrany z list opozycji jedną nogą w koalicji

    W wyborach w 2018 roku lista Prawa i Sprawiedliwości zdobyła w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego 11 mandatów, na dzisiaj klub ten liczy już jednak 9 członków, bliski przejścia do koalicji jest radny Adam Banaszak, w przeszłości blisko związany z Jarosławem Gowinem.

Wiadomości z regionu