Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczRadni chcą, aby burmistrz kupił plażę, ale nie dali mu na to budżetu

Radni chcą, aby burmistrz kupił plażę, ale nie dali mu na to budżetu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo środa, 26 kwiecień 2023 17:47

Tematem przewodnim ostatniego czasu w Koronowie jest licząca 13,5 tys. metrów kwadratowych plaża w Samociążku. Należy ona do koncernu energetycznego ENEA, który postanowił ją sprzedać – cena wywoławcza w akcji to 1,5 mln zł. Przez lata była ona dostępna publicznie, ale nowy właściciel może mieć inną koncepcję, dlatego głosy, aby plażę przejął samorząd.

O temacie pisaliśmy już przed tygodniem, gdy na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej radni przyjęli uchwałę, w której zezwalają burmistrzowi negocjowanie zakupu plaży. Przy czym do wtorku 25 kwietnia potencjalnie zainteresowane nabyciem plaży podmioty, miały wpłacić wadium w kwocie 150 tys. zł. Gmina Koronowo wadium nie wpłaciła, bowiem nie było na to zabezpieczonych środków w budżecie, gdyż głosowany na ostatniej sesji projekt zmiany budżetu (uwzględniający do 3 mln zł na zakup plaży) nie został przegłosowany przez radnych.

 

Czyli mamy sytuację, gdy z jednej strony oczekuje się od burmistrza próby zakupu plaży, ale jednocześnie nie ma w budżecie na to środków. Dzisiaj – 26 kwietnia obradowała Rada Miejska, która zmieniała budżet gminy na 2023 rok, ale żaden wniosek o środki na plaże się nie pojawił. Zatem nadal formalnie władze Koronowa nie mają funduszy na udział w negocjacjach.

 

Nie musi to oznaczać, że temat odkupy plaży upadł, ale wszystko dość mocno się na pewno pokomplikowało.

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

  • Kolejny wojewódzki radny wybrany z list opozycji jedną nogą w koalicji

    W wyborach w 2018 roku lista Prawa i Sprawiedliwości zdobyła w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego 11 mandatów, na dzisiaj klub ten liczy już jednak 9 członków, bliski przejścia do koalicji jest radny Adam Banaszak, w przeszłości blisko związany z Jarosławem Gowinem.

Wiadomości z regionu