Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 04 marzec 2013
poniedziałek, 04 marzec 2013 20:25

Nie ma gdzie parkować

Brak miejsc parkingowych w okolicy Starego Miasta utrudnia życie mieszkańcom Inowrocławia i przyjezdnym. Problem z pozostawieniem samochodu istnieje także obok Szpitala Powiatowego.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 04 marzec 2013 20:00

Niebezpieczna dziura na Piastowskim

Nasz czytelnik poinformował nas, że w miejscu byłej stacji benzynowej na Placu Piastowskim znajduje się niezabezpieczona studzienka, będąca w przeszłości elementem infrastruktury stacji paliw. O zagrożeniu poinformowaliśmy Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, które o zabezpieczeni studzienki poprosiło ZDMiKP.

Opublikowano w Bydgoszcz

Profesor Michał Kulesza tworząc reformę samorządową wyjaśniał, że racjonalne ekonomicznie jest funkcjonowanie powiatów powyżej 50 tysięcy mieszkańców, które skupiają co najmniej 5 gmin. W zachodniej części województwa, tych kryteriów nie spełniają trzy powiaty.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 04 marzec 2013 13:32

Nowy serwis Straży Miejskiej

Bydgoska Straż Miejska ma nową stronę internetową. Bardziej przejrzystą i otwartą na mieszkańców, której jednym z zadań ma być poprawa nienajlepszej opinii mieszkańców o tej formacji.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 04 marzec 2013 10:00

Młodzi powalczą o szable rotmistrza Pileckiego

W sobotę klub ,,Szewska Pasja” organizuje pod Toruniem grę sprawnościowo- terenową, której głównym celem jest uczczenie ,,Żołnierzy Wyklętych”. Gra odbędzie się w Osadzie Leśna Barbarka, a główną nagrodą będzie szabla rotmistrza Witolda Pileckiego, jednego z największych bohaterów II wojny światowej, zamordowanego przez komunistów.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

    11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu