Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 07 marzec 2013

Pracownica firmy udzielającej kredytów twierdziła, że w ubiegłą sobotę został dokonany na niej rozbój, którego efektem było zabranie należących do jej pracodawcy pieniędzy. Kobieta faktycznie jednak te pieniądze zgubiła, a kradzież była kłamstwem.

Opublikowano w Inowrocław

W czwartek, w bydgoskim ratuszu odbył się konwent prezydentów z województwa kujawsko-pomorskiego. Owocem tego spotkania jest wspólne stanowisko dotyczące pozyskiwania środków unijnych. Jak można było się spodziewać, nie poruszono w nim kontrowersyjnych zapisów dotyczących ZIT.

Opublikowano w Regionalne

Gmina Kcynia poinformowała nas, że poprawa bezpieczeństwa przy drodze wojewódzkiej nr 247 jest dla władz priorytetem.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W Polsce mamy 460 posłów. Statystycznie jeden poseł przypada na 66 tysięcy wyborców. W okręgu bydgoskim ta statystyka wynosi 67 tysięcy, a w sąsiednim okręgu toruńskim na 64 tysiące mieszkańców.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 07 marzec 2013 15:12

Dzień Kobiet w sali obrad rady

Ja, Bydgoszczanka – to tytuł sesji i wystawy, która odbędzie się w piątek, czyli w Międzynarodowy Dzień Kobiet w sali sesyjnej Urzędu Miasta. Organizatorem konferencji jest Demokratyczna Unia Kobiet, której działaczką jest wiceprzewodnicząca Rady Miasta Anna Mackiewicz.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 07 marzec 2013 14:03

Orkiestra podsumowana

Na konferencji prasowej z udziałem Ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicza lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak podsumował XXI finał. Najważniejszą informacją jest to, że zebrano ponad 50,5 miliona złotych.

Opublikowano w Regionalne

Niewykluczone, że w zakładach Janikosody dojdzie do strajku, związkowcy boją się o miejsca pracy, dlatego podjęli spór z właścicielem firmy, czyli grupą kapitałową CIECH. Zakłady sodowe, są jednym z największych pracodawców w powiecie inowrocławskim oraz całym województwie kujawsko-pomorskim.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 07 marzec 2013 13:33

Tragedia w czasie libacji pod Kcynią

Wczoraj dyżurny policji w Nakle został poinformowany, że w jednej z miejscowości w gminie Kcynia mogło dojść do tragedii. Przybyły na miejsce patrol policji i karetka pogotowia znaleźli zwłoki 59-latka.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

25 kwietnia Uniwersytet Kazimierza Wielkiego będzie obchodził swoje 8 urodziny. W czasie uroczystości jubileuszowych tytuł Doktora Honoris Causa odbierze Prezydent Rzeczypospolitej Bronisław Komorowski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

    11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu