Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 15 kwiecień 2013

Mieszkańcy wsi Trzciniec chcą, aby gmina dogadała się z Bydgoszczą na uruchomienie podmiejskiej linii autobusowej do Bydgoszczy. W większości pracują i uczą się w Bydgoszcz, stąd też ważne dla nich jest uruchomienie odpowiedniej komunikacji z tym miastem. Oferta przewoźników prywatnych jest dość mało atrakcyjna.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 15 kwiecień 2013 19:59

TMMB zaprezentuje nową ,,Kronikę Bydgoską”

Od 46 lat corocznie Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy wydaje ,,Kronikę Bydgoską”, publikację przedstawiającą dorobek naukowy i kulturowy Bydgoszczy. Jest to kontynuacja tradycji przedwojennej Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 15 kwiecień 2013 16:49

Inowrocław z fotoradarów słynie

Kilka tygodni temu o Inowrocławiu było głośno za sprawą fotoradaru straży miejskiej przypominającego śmietnik. Wczoraj w interencie pojawiła się prawie 20 minutowy materiał słynnego w całej Polsce łowcy fotoradarów poświęconego stolicy Kujaw Zachodnich.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 15 kwiecień 2013 14:15

Most Króla Zygmunta III Wazy?

Stowarzyszenie Bydgoski Wyszogród wystąpiło do prezydenta Rafała Bruskiego, aby budowany most, który ma połączyć ulice Wojska Polskiego z Ogińskiego nazwać imieniem Króla Zygmunta III Wazy. W ten sposób stowarzyszenie liczy, że uda się zażegnać spór wokół propozycji nazwania tego mostu imieniem prezydenta Kaczyńskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 15 kwiecień 2013 13:28

Senator o swoim okręgu zapomniał

Jan Rulewski mandat senatora pełni w powiatach: inowrocławskim, mogileńskim, nakielskim, sępoleńskim i żnińskim. Wielu samorządowców z tych terenów odnosi jednak wrażenie, że zajmuje się głównie Bydgoszczą.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

    W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu