Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 18 kwiecień 2013
czwartek, 18 kwiecień 2013 22:30

Życzenia Wielkiej Bydgoszczy

Dzisiaj szczególny dzień dla bydgoszczan. Szczególny dla grodu założonego przez Króla Kazimierza III Wielkiego. Obchodzimy bowiem 667 rocznicę nadania praw miejskich, popularnie określanych urodzinami miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 18 kwiecień 2013 19:24

Politycy odstraszają młodych

Fundacja ,,Wiosna” rozpoczyna cykl debat na temat tego jak zaktywizować młodych do działania w życiu publicznym. Jako, że jest to ważny element polityki Portalu Kujawskiego pozwalam sobie zabrać głos w tej kwestii.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 18 kwiecień 2013 17:45

Urodzinowe wycieczki

Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego organizuje w piątek dwie wycieczki. Tego dnia Bydgoszcz będzie świętować 667 urodziny.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 18 kwiecień 2013 16:31

Plebiscyt - Perełki Kujaw i okolic

Portal Kujawski wraz ze stowarzyszeniem Instytut Rozwoju Bydgoszczy organizuje plebiscyt którego celem jest promocja turystyczna zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Chcemy pokazać mieszkańcom regionu, że mamy prawdziwe skarby, o których nie do końca wiemy.

Opublikowano w Samorząd

W poniedziałek w Kcyni odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej, w której udział wezmą przedstawiciele sejmiku województwa oraz środowiska Politechniki Warszawskiej, z którym związany był prof. Jan Czochralski.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
czwartek, 18 kwiecień 2013 15:38

Inowrocław uzdrowiskiem z prawdziwego zdarzenia

W czwartek przy ulicy Świętokrzyskiej 107 do użytku oddano Inowrocławską Termę. Inwestycja która wzbogaca uzdrowiskowe walory stolicy Kujaw Zachodnich.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 18 kwiecień 2013 14:24

Umowę Remondisowi wypowiesz mailem

Od lipca za odbiór odpadów z mieszkań odpowiadać będzie gmina, zatem nie będzie to się już odbywać na zasadzie umowy mieszkańca z firmą odbierającą śmieci. Ruszyła kampania informacyjna Urzędu Miasta na temat nowych zasadach, niestety pewne kwestie nie zostały w niej wyjaśnione należycie, przez co bydgoszczanie mogą mieć wątpliwości.

Opublikowano w Bydgoszcz

W opinii bydgoskich struktur Solidarnej Polski sposób w jaki przyjmowani są interesanci w Wydziale Zdrowia Świadczeń i Polityki Społecznej Urzędu Miasta może godzić ich godności, dlatego zwrócili z petycją do prezydenta Rafała Bruskiego, w której proponują zmiany.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 18 kwiecień 2013 13:16

Dyżurny policji musi zachować zimna krew

Wczoraj przed południem dyżurny bydgoskiej policji otrzymał telefon od mężczyzny, który planował popełnić samobójstwo. Jadąc samochodem z Bydgoszczy do Żnina planował czołowo zderzyć się z jadącym z naprzeciwka pojazdem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu