Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 21 kwiecień 2013
poniedziałek, 22 kwiecień 2013 01:28

Dombrowicz, Grygorewicz, Grześkowiak

Co łączy te nazwiska? Do grudnia 2010 roku pełnili funkcję prezydentów Bydgoszczy. Od kilku tygodnia razem tworzą stowarzyszenie My Bydgoszczanie.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 21 kwiecień 2013 22:39

Województwo trzech prędkości

15-te urodziny województwa kujawsko-pomorskiego już niedługo. Zadać sobie należy jednak pytanie, czy jest co świętować, czy tak naprawdę stoimy przed wielką katastrofą. Bardzo wysokie bezrobocie w porównaniu z resztą kraju to nie jedyne zmartwienie władz województwa, problemem staje się także coraz bardziej widoczny brak spójności pomiędzy powiatami. Tylko, czy to zauważają władze?

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 21 kwiecień 2013 19:39

Minister Nowak odwiedzi Bydgoszcz

W poniedziałek Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak odwiedzi województwo kujawsko-pomorskie, gdzie planuje spotkać się z samorządowcami i parlamentarzystami, w celu odbycia rozmów na temat planowanych inwestycji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oddział w Bydgoszczy organizuje dla mieszkańców Inowrocławia, którzy niedawno stracili pracę, a są zainteresowane otwarciem nowej firmy program pt ,,Powrót na rynek pracy III – nowa ścieżka kariery”.

Opublikowano w Inowrocław
niedziela, 21 kwiecień 2013 15:44

Młodzi w polityce swoje sukcesy już mają

Kontynuując cykl publikacji poświęconej działalności młodych w Bydgoszczy, chciałbym przypomnieć kilka działań, które udało się podjąć bydgoskim młodzieżówką ponad podziałami politycznymi, które są warte odnotowania.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 21 kwiecień 2013 13:32

Sejm ułatwił dostęp do 50 zawodów

W ubiegłym tygodniu Sejm przyjął I transzę deregulacji zaproponowaną przez Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina. Ministerstwo pracuje już nad kolejnymi transzami.

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 21 kwiecień 2013 13:20

Most im. prof. Czochralskiego?

Po trzech latach, coraz częściej mówi się o potrzebie zmiany nazwy mostu, który ma połączyć ulice Wojska Polskiego z Powstańców Wielkopolskim. Na łamach Gazety Wyborczej  Jarosław Chrostkowi zaproponował imię prof. Jana Czochralskiego.

14 kwietnia 2010 roku zapadła decyzja, aby nowobudowany most nazwać im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął cztery dni wcześniej w katastrofie smoleńskiej. Decyzja zapadła w okresie żałoby narodowej, zdaniem wielu pod wpływem emocji i przedwcześnie, stąd coraz głośniej mówi się o potrzebie zmiany tej nazwy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

    W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu