Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 22 kwiecień 2013
poniedziałek, 22 kwiecień 2013 19:52

Dlaczego patriotyzm gospodarczy jest tak ważny?

Czym jest patriotyzm gospodarczy? Według powszechnego rozumienia sam patriotyzm to postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili. Czy to oznacz, że należy poświęcać się dla gospodarki - ginąć za fabryki czy gospodarstwa? Oczywiście, że nie. Jednakże, w dzisiejszym świecie, zglobalizowanym i połączonym więzami interesów, wiele osób nie rozumie pojęcia patriotyzmu gospodarczego, uważa go za przestarzały, a nawet śmieszny.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek mijała 60-ta rocznica śmierci prof. Jana Czochralskiego, wybitnego wynalazcy, którego odkrycia przerastały epokę w której żył, patrioty, a przede wszystkim mieszkańca Kcyni.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Radny Gustaw Nowicki zwrócił się do prezydenta Ryszarda Brejzy z interpelacją dotyczącą możliwości wprowadzenia budżetu obywatelskiego w Inowrocławiu. W jego opinii ma to zachęcić mieszkańców miasta do większej aktywności obywatelskiej.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 22 kwiecień 2013 17:02

Minister zmienia zdanie. S5 wybuduje w całości

W biurze posłanki Teresy Piotrowskiej minister Sławomir Nowak spotkał się między innymi z prezydentem Bydgoszczy, a zarazem szefem lokalnych struktur PO Rafałem Bruskim oraz przewodniczącym regionu tej partii posłem Tomaszem Lenzem. Po tym spotkaniu Nowak ogłosił dziennikarzom nowe plany dotyczące budowy dróg w kujawsko-pomorskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu