Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 23 kwiecień 2013

Uzupełniające wybory do Senatu w Rybniku wygrał poseł PiS Bolesław Piecha. Oznacza to, że jego mandat poselski wkrótce wygaśnie i straci funkcję przewodniczącego sejmowej komisji zdrowia. W prezydium tej komisji zasiada dwóch parlamentarzystów z naszego okręgu, którzy mają szansę na przejęcie przewodnictwa.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 23 kwiecień 2013 20:21

Chcą za patrona sportowca zamiast marksisty

Zespół Szkół nr 20 w Fordonie być może będzie miał za patrona związanego z Bydgoszczą lekkoatletę – Zdzisława Krzyszkowiaka. Dyrekcja szkoły, chce zmiany patrona.

Opublikowano w Bydgoszcz

Racjonalność utrzymania aż dziewięciu powiatów w województwie kujawsko-pomorskim przekracza granice absurdu. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji planuje przygotować zachęty dla samorządów, które zdecydują się dobrowolnie połączyć, na chwilę obecną nikt nie mówi jednak o narzuceniu powiatom takich działań.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 23 kwiecień 2013 15:15

Kolejny spór miasta z powiatem o szpital

Szpital Powiatowy w Inowrocławiu chcąc ratować swoje finanse wystąpił do władz miasta o umorzenie  części zobowiązań z tytułu podatków lokalnych. Miasto się na to nie zgodziło, co wywołało tylko oburzenie radnych SLD.  Mamy kolejny sporny przykład braku porozumienia pomiędzy powiatem a miastem.

Opublikowano w Inowrocław

Dziennikarz naukowy Jarosław Chrostowski będzie próbował przekonać władze miasta, aby budowany na trasie uniwersyteckiej most nosił imię prof. Jana Czochraslkiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 23 kwiecień 2013 13:57

Kilkaset książek w 20 minut

Z okazji dzisiejszego święta książki Sojusz Lewicy Demokratycznej pod swoją siedzibą promował czytelnictwo pod hasłem ,,Książki zamiast marihuany”. Rozdano bezpłatnie kilkaset książek.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 23 kwiecień 2013 13:17

Po raz kolejny zaatakowano Mariana Rejewskiego

W ostatnim czasie dość często pomnik Mariana Rejewskiego na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Śniadeckich pada ofiarą wandali. Wczoraj czterech nastolatków ukradło pióro.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu