Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 24 kwiecień 2013
czwartek, 25 kwiecień 2013 01:46

,,UKW handluje tytułami naukowymi”

Dzisiaj do Bydgoszczy przyjedzie prezydent Bronisław Komorowski, który odbierze tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Tę decyzję władz uczelni krytykuje Towarzystwo Torunium im. Antoniego Bolta, które stawia zarzut handlowania tytułami naukowymi.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 24 kwiecień 2013 17:38

Uczniowie odwiedzili komisariat

We wtorek uczniowie kcyńskiego techniku wraz z nauczycielami odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Nakle. Funkcjonariusze po za pokazaniem swojej codziennej pracy, zachęcali także do zainteresowania się możliwością wstąpienia do tej służby.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Kilka dni temu Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu zdecydował o zamknięciu wymagających remontu śluz na Kanale Bydgoskim. Doprowadziło to do zamknięcia drogi wodnej E 70 łączącego Belgię z Niemcami, Polską i Litwą. Na tej decyzji dość mocno ucierpieć może Bydgoszcz, przez którą przebiega ta droga wodna.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 24 kwiecień 2013 13:56

UKW podjęło decyzje polityczną

Poseł Bartosz Kownacki zapowiedział, że nie weźmie udziału w jutrzejszej uroczystości nadania godności honoris causa przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu. W opinii parlamentarzysty jest to decyzja polityczna.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 24 kwiecień 2013 13:37

Radni nie pomogli rodzinom wielodzietnym

Rada Miasta Bydgoszczy nie przyjęła poprawki radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy chcieli, aby w ramach tzw. opłaty śmieciowej każde gospodarstwo płaciło maksymalnie za czterech członków rodziny. W ten sposób radni chcieli pomóc rodzinom wielodzietnym, miasto stracić mogło na przyjęciu tej uchwały około 3 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Politycy Prawa i Sprawiedliwości mają wątpliwości, czy przy kontrakcie na żywienie pacjentów inowrocławskiego szpitala nie doszło do naruszeń, dlatego zawnioskowali o zbadanie sprawy do Najwyższej Izby Kontroli.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu