Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 30 kwiecień 2013

Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Wiele osób do tego dnia podchodzi z lekką kpiną, co ma związek z historią PRL, jednakże szczególnie obecnie, sytuacja wokół rynku pracy jest wyjątkowo trudna.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 30 kwiecień 2013 21:01

Wybieramy perełkę naszego regionu

Startuje nasz plebiscyt, w którym wybierać będziemy perełkę turystyczną Kujaw i okolic.  Zachęcamy do głosowania.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 30 kwiecień 2013 19:19

Logistycy już uczcili Konstytucje

We wtorek 30 marca w bazie I Brygady Logistycznej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zbliżającego się Dnia Flagi Rzeczypospolitej oraz 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na propozycję obchodzenia przyszłego roku pod patronatem doktora Jana Biziela odpowiada Stowarzyszenie Młodzi Demokraci – Jest to doskonała okazja do przypomnienia mieszkańcom tej wybitnej postaci.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 30 kwiecień 2013 15:47

W Dzień Flagi poznaj region i historię

Towarzystwo Torunium z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej oraz 222 rocznicy uchwaleni Konstytucji 3 Maja zaprasza na wycieczkę, która odbędzie się szlakami pod Toruniem.

Opublikowano w Magazyn

Z inicjatywy prezydenta Bydgoszczy i europosła Janusza Zemke odbyło się dzisiaj seminarium poświęcone wykorzystywaniu funduszy unijnych na rozwój nowoczesnych technologii w firmach i uczelniach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj zdesperowani inowrocławianie blokowali ruch przebiegający przez ich miasto, w ten sposób domagając się od rządu budowy obiecywanej wiele razy obwodnicy. Efekt zgromadzenia byłby znacznie większy, gdyby razem stanęły do walki wszystkie siły polityczne z Inowrocławia. Lokalne rozgrywki polityczne wzięły jednak górę.

Opublikowano w Inowrocław

Przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Roman Jasiakiewicz ostro krytykuje rektora UKW prof. Janusza Ostoję-Zagórskiego za organizację uroczystości nadania tytułu honoris causa prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu. Zarzuca mu bylejakość i narażenie Bydgoszczy na ośmieszenie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu