Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 12 marzec 2016
sobota, 12 marzec 2016 23:13

Papież w Gnieźnie się nie pojawi

Watykan ogłosił oficjalny program wizyty papieża Franciszka w Polsce, które będzie miała miejsce w dniach 27-31 lipca, podczas Światowych Dni Młodzieży. Wstępnie rozważano wizytę w Gnieźnie, która ostatecznie jednak do skutku nie dojdzie.

Opublikowano w Inowrocław
sobota, 12 marzec 2016 18:48

Węgierski marzec na Kujawach

W niedzielę 13 marca obchodzić będziemy w Inowrocławiu Narodowe Święto Węgier (przypada ono 15 marca), na pamiątkę wybuchu powstania w Peszcie podczas wiosny ludów. Węgrzy wystąpili wówczas przeciwko austriackiemu zaborcy, a swoim orężem wsparło ich wielu Polaków, w tym wspólny bohater obu narodów gen. Józef Bem. Na tym jednak ciekawych wydarzeń nie koniec.

Opublikowano w Magyar Hirek

Przebieg poniedziałkowej nadzwyczajnej sesji Sejmiku czas owiany jest pewną nutką tajemnicy. Wiemy, że dla radnych przewidziano wystąpienia po 3 minuty, zaproszeni goście mając mieć 7 minut. Kogo dokładnie zaproszono? Tego nie wiedzą sami radni, przynajmniej z okręgu bydgoskiego.

Opublikowano w Regionalne

W siedzibie Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy dostępny jest nowy numer bezpłatnego Dziennika Bydgoszczy. Tematem dominującym 5 numeru jest inicjatywa obywatelska utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Na łamach gazety przeprowadzono dość szeroką dyskusję, w której pojawia się wiele argumentów popierających powołanie uczelni medycznej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek na UTP NZS obchodzić będzie 35-lecie istnienia. Podczas tego wydarzenia studenci będą chcieli przytoczyć historię swojej organizacji, która wpisała się w historię Bydgoszczy. Studenci działający w NZS w latach 80-tych tworzyli opozycję antykomunistyczną.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu