Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 13 marzec 2016
niedziela, 13 marzec 2016 21:38

Astoria Bydgoszcz bardzo blisko play-off

Pomimo braku pauzującego za trzeci faul techniczny Mateusza Fatza koszykarze Astorii Bydgoszcz pokonali wysoko AZS AWF Mickiewicza Katowice 100:74 i są bardzo blisko awansu do fazy play-off I ligi.

 

Opublikowano w Sport

Pomnik św. Jadwigi Andegaweńskiej zdobiła w niedzielę flaga węgierska. Żona Władysława Jagiełły, która przepowiedziała zakonowi krzyżackiemu klęskę, urodziła się w Peszcie (dzisiejszy Budapeszt) i była bezpośrednio związana z dynastią Andegawenów. Na inowrocławskim rynku obchodziliśmy dzisiaj Narodowe Święto Węgier.

Opublikowano w Inowrocław
niedziela, 13 marzec 2016 19:15

Społeczność gimnazjum chce patronatu TMMB

Gimnazjum nr 56 przy ulicy Bohaterów Westerplatte na Kapuściskach funkcjonuje od 2011 roku. Szkoła realizuje dość bliską współpracę z Towarzystwem Miłośników Miasta Bydgoszczy, stąd też pojawił się pomysł, aby najstarsza bydgoska organizacja społeczna objęła patronat nad szkołą. Przełożyć by się to mogło na specjalną promocją postaw regionalistycznych wśród uczniów.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 13 marzec 2016 18:18

Będziemy relacjonować obrady we Włocławku

W poniedziałek o godzinie 13:30 we Włocławku rozpocznie się nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa, która poświęcona będzie wewnątrzwojewódzkiemu kryzysowi politycznemu. Zachęcamy do odwiedzin Portalu Kujawskiego, gdyż będziemy starali się informować Państwa o przebiegu obrad na gorąco.

Opublikowano w Regionalne

O godzinie 11:00 we wtorek 15 marca w sali sesyjnej bydgoskiego ratusza odbędzie się druga konferencja ,,Wszyscy Jesteśmy Pieszymi. Znaczenie pieszych w życiu miasta”. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele prezydenta Bydgoszczy, naukowcy oraz aktywiści społeczni.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 13 marzec 2016 14:59

Cenny remis Zawiszy w Legnicy

Cenny remis przywieźli z Legnicy piłkarze Zawiszy. Bramkę dla bydgoskiego zespołu zdobył w drugiej połowie Karol Angielski. Niebiesko-czarni tym razem nie wykorzystali szansy na doskoczenie do ligowej czołówki.

 

Opublikowano w Sport

W opinii ruchu obywatelskiego Lepsza Bydgoszcz dobrze się stało, iż marszałek województwa zauważył, że mamy do czynienia w kujawsko-pomorskim z kryzysem. Rzetelny dialog wymagał będzie jednak wypracowania szerokiego porozumienia, a tego nie da się załatwić jednym spotkaniem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu