Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 17 marzec 2016

W czwartek działająca przy wojewodzie komisja konkursowa przeprowadziła postępowanie konkursowe w sprawie obsady stanowiska kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty. Najwyższe poparcie uzyskał radny Marek Gralik. Ostateczna decyzja należy do ministra edukacji narodowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prezydent Rafał Bruski wprowadził zarządzenie, które umożliwi zalegającym z opłatą za czynsz w miejskich lokalach, odpracowanie części swojego długu poprzez wykonanie prac publicznych. Maksymalnie będzie można odpracować w ten sposób 20 tys. zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek w Toruniu odbyła się konferencja prasowa marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącego Sejmiku Ryszarda Bobera. Nie zaproszono na nią wszystkich redakcji, ale ze strony Urzędu Marszałkowskiego możemy wyczytać, jakie było jej przesłanie. Obaj politycy poniedziałkowy okrągły stół we Włocławku uważają za sukces.

Opublikowano w Regionalne

Wczoraj na swojej stronie internetowej Uniwersytet Mikołaja Kopernika opublikował rzekome stanowisko rządy, który jest przeciwko utworzeniu Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Zdaniem prezydenta Rafała Bruskiego podważa to autorytet uczelni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Publikujemy komentarz prezesa Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska Piotra Cyprysa do poniedziałkowych obrad Sejmiku Województwa we Włocławku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu