Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 19 marzec 2016

W sobotę odbywał się wyborczy zjazd Rady Miejskiej SLD we Włocławku. Nowym przewodniczącym miejskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej został Krzysztof Kukucki, który kilka dni temu na naszych łamach krytykował stanowczo politykę marszałka województwa.

Opublikowano w Regionalne

W sobotę 19 lipca mijała 35 rocznica pobicia działaczy Solidarności przez milicję w budynku dzisiejszego Urzędu Wojewódzkiego. Rangę tegorocznych uroczystości podkreślił list napisany przez prezydenta Andrzeja Dudę do uczestników obchodów.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 19 marzec 2016 20:45

Astoria Bydgoszcz zagra w play-off I ligi

Wielkie emocje w Tychach. Po jednej dogrywce koszykarze Astorii pokonali na wyjeździe bardzo silny kadrowo GKS 93:88. 

 

Opublikowano w Sport

Do 29 marca Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej prowadzi konsultacje nad koncepcją skomunikowania Węzła Zachodniego z Węzłem Wschodnim. Niestety znalezienie szczegółowych informacji na stronie internetowej ZDMiKP wymaga nieco wysiłku, co może nieco zniechęcać do konsultacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek wojewoda zdecydował się wygasić mandaty radnych Lidii Stolarskiej i Jarosława Kopcia, którzy łączyli je z funkcją ławników w sądzie, w świetle prawa tracąc mandaty radnych. Przez ostatnie miesiące Rada Miejska Inowrocławia nie widziała w tym nic złego i radnych swoimi decyzjami broniła.

Opublikowano w Inowrocław

Wczoraj oficjalnie zostały podsumowane konsultacje społeczne w sprawie udziału Bydgoszczy w Metropolii Bydgoskiej. Przeprowadzane były one wśród mieszkańców Bydgoszczy w dniach 1 lutego – 1 marca, na mocy uchwały Rady Miasta Bydgoszczy z dnia 27 stycznia 2016 roku. Co ciekawe, więcej wniosków wpłynęło do ratusza drogą papierową, niż za pośrednictwem specjalnego formularza internetowego.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 19 marzec 2016 11:33

Trwa wizyta prezydenta Dudy na Węgrzech

W czwartek rozpoczęła się wizyta prezydenta Andrzeja Dudy na Węgrzech. Prezydent po przylocie do Budapesztu złożył kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim. Wizyta na Węgrzech jest elementem podróży, które odbywa prezydent w ramach przygotowań do szczytu NATO w Warszawie. Jak tłumaczy prezydencki minister Krzysztof Szczerski, wizyty te dotyczą głównie krajów położonych pomiędzy Morzem Bałtyckim i Morzem Adriatyckim.

Opublikowano w Magyar Hirek

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu