Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 21 marzec 2016

2 marca Zarząd Województwa przyjął propozycję określenia obszarów funkcjonalnych w województwie kujawsko-pomorskim wraz z ich granicami. Znaczenie ponadregionalne będą miały trzy obszary – Miejski Bydgoszczy i Torunia, Wiejski wymagający wsparcia procesów rozwojowych oraz Światowy Rezerwat Biosfery ,,Bory Tucholskie”. Będzie to zatem kolejny dokument strategiczny narzucający dążenie do metropolii bydgosko-toruńskiej.

Opublikowano w Regionalne

Część polityków uważa, że dla zrównoważonego rozwoju całego regionu powinniśmy odejść od koncepcji polaryzacyjno-dyfuzycjnej, gdzie to metropolie będą głównymi motorami rozwoju. Przedstawiamy stanowisko Moniki Brodziak w tej kwestii, która uważa takie myślenie za błędne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Otrzymaliśmy wydruk wyroku wydanego przez Wydział V Cywilny Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, w którym nakazuje się Ryszardowi Brejzie (prezydent Inowrocławia) przeproszenia Jacka Olecha (radny powiatu) za wygłoszone na jego temat nieprawdziwe informacje podczas sesji Rady Miejskiej Inowrocławia, która odbyła się w dniu 20 października 2014 roku (okres kampanii wyborczej).

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 21 marzec 2016 16:12

PiS: PSL wprowadza rolników w błąd

Dla gospodarzy jednym z ważniejszym tematów są propozycje rządu Beaty Szydło w sprawie obrotu ziemią. Polskie Stronnictwo Ludowe uważa, że są one szkodliwe dla rolników, PiS stoi jednak na stanowisku, iż bronią one polskiej ziemi przed zagranicznym kapitałem.

Opublikowano w Regionalne

Około 600 tys. zł rocznie zarabia Miasto Bydgoszcz na poborze opłat w strefie płatnego parkowania w soboty. Zdaniem części radnych nie jest to aż tak duża kwota dla miasta, dlatego jest wola rozmowy o zniesieniu opłat w soboty, gdyż mogłoby to wpłynąć na ożywienie się handlowe centrum miasta, co z kolei przełoży się na większe wpływy z podatków dla miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę Rada Miasta Bydgoszczy będzie głosować nad wyrażeniem zgody na podjęcie przez prezydenta Rafała Bruskiego rozmów z sąsiednimi gminami w sprawie uruchomienia linii autobusowej łączącej pętle tramwajową Łoskoń w Fordonie z miejscowościami w gminach Dobrcz i Osielsko. Jak się okazuje są już nawet wstępne ustalenia, o czym dzisiaj na posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska mówił Rafał Grzegorzewski z ZDMiKP.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu