Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 22 marzec 2016

15 marca na ulicach Budapesztu pojawiło się wiele biało-czerwonych flag. Były one na tyle zauważalne, że do Polaków zwrócił się w oficjalnym przemówieniu również premier Victor Orban. W Narodowym Święcie Węgier uczestniczył m.in. Edmund Mikołajczak, regionalista, Honorowy Obywatel Inowrocławia, który reprezentował godnie Kujawy. Przedstawiamy relacje jego autorstwa.

Opublikowano w Inowrocław

Na stanowisko Rady Miasta Bydgoszczy sprzed dwóch tygodni w sprawie zlokalizowania w Łęgnowie portu multimodalnego odpowiedziało Ministerstwo Środowiska. Odpowiedź resortu wydaje się pozytywna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rolnictwo w kujawsko-pomorskim w dużej mierze oparte jest na produkcji trzody chlewnej. Województwo właściwie nic nie robi jednak, aby promować spożycie tego rodzaju mięsa, wydajemy za to bardzo duże pieniądze na promocję gęsiny, choć ta z punktu widzenia przemysłu rolniczego jest hodowana u nas w znacznie mniejszych ilościach.

Opublikowano w Regionalne

Za kilka tygodni obchodzić będziemy kulminacje obchodów 1050-lecia Chrztu Polski. W tym okresie trudno abyśmy nie nawiązywali do postaci św. Wojciecha i Zjazdu Gnieźnieńskiego w roku 1000, gdy cesarz Otton III przybył do Gniezna (stolicy Polski) oddać hołd polskiemu świętemu. Św. Wojciech stał się religijnie patronem Polski. Relikwie św. Wojciecha urastają zatem do rangi symbolu narodowego, niewiele brakowało jednak, aby w czasie II wojny światowej zostały zniszczone. Trudny okres przetrwały schowane na kujawskiej ziemi. Tutaj rozpoczyna się historia młodego żołnierza Wermachtu Urbana Thelena i działania niemieckiego duchowieństwa.

Opublikowano w Inowrocław

Zdaniem europosła Kosmy Złotowskiego, który przebywa obecnie w Brukseli, gdzie doszło rano do zamachów terrorystycznych, ich przyczyną jest błędna poprawność polityczna w kwestii przyjmowania imigrantów przez Unię Europejską.

Opublikowano w Regionalne

Po zamachach terrorystycznych w Brukseli podwyższone środki bezpieczeństwa zdecydowano się zastosować na Węgrzech. Decyzję o wprowadzeniu drugiego stopnia zagrożenia podjął premier Victor Orban. Na ulicach Budapesztu pojawiły się wozy opancerzone i siły antyterrorystyczne TEK.

Opublikowano w Magyar Hirek

Około 40 minut przed zamachem na brukselskim lotnisku Zaventem był na nim europoseł Janusz Zemke. Jak przyznaje, wówczas nie spodziewał się, iż może wydarzyć się coś niedobrego. Widok uzbrojonych żołnierzy na Zaventem jest od kilku tygodni bowiem niczym nadzwyczajnym. Na pewno przez najbliższe dni wszyscy będziemy zadawać sobie pytanie – co dalej z Europą?

Opublikowano w Magazyn

Przed tygodniem informowaliśmy o negatywnej opinii kuratorium oświaty w sprawie przeniesienia Zespołu Szkół nr 1 w Bydgoszczy (szkoły fryzjerskie) z ulicy Nakielskiej na ulicę Fredry. Wcześniej zgodę taką wyraziła na wniosek prezydenta Rada Miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 22 marzec 2016 10:51

Pożar restauracji w Żołędowie

Od godziny 8 rano strażacy walczą z pożarem restauracji ,,Gazdówka” w Żołędowie. Do akcji wysłano 15 zastępów straży pożarnej.

Spowodowało to utrudnia w ruchu na drodze krajowej nr 5. Na chwilę obecną brak informacji o osobach poszkodowanych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zarząd Województwa przyjął 9 marca uchwałę, która harmonogram dotyczący zakupu ,,profesjonalnej maszyny do czyszczenia i polerowania butów” w Filharmonii Pomorskiej. Wszystko odbywa się z powagą konieczną przy przeprowadzaniu inwestycji, choć dla niektórych trudno byłoby nazwać to wielką inwestycją. Dlatego też na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa niektórzy radni patrzeli na tę uchwałę ze zdziwieniem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu