Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 23 marzec 2016

Idąc z Wyspy Młyńskiej w kierunku Starego Rynku oczami możemy natknąć się na budynek, który mówiąc prosto szpeci nieco okolicę. Dbając o dobry odbiór centrum miasta wśród turystów, czy szeroko pojętych gości, powinniśmy myśleć nie tylko o odnowieniu Młynów Rothera, ale również rozwiązać sprawę tego budynku.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 23 marzec 2016 23:43

Polska pokonała Finlandię

W meczu towarzyskim rozegranym na stadionie Zawiszy reprezentacja Polski pokonała Finlandię 1:0 reprezetnacji U-21. 

 

Opublikowano w Sport
środa, 23 marzec 2016 22:40

Asta bliżej szóstego miejsca

Osłabieni chorobami grypowymi koszykarze meritumkredyt Pogoni Prudnik przez trzy kwarty dzielnie walczyli z Astorią Bydgoszcz. Ostatecznie w czwartej odsłonie musieli uznać wyższość gospodarzy.

 

Opublikowano w Sport
środa, 23 marzec 2016 20:02

Zobacz klip z tourne Hungaricii po Polsce

,,Przybądź wolności” (węg. Jöjj el szabadság ) to tytuł polskojęzycznego albumu kultowego zespołu węgierskiego Hungarica. Album nawiązuje do patriotyzmu, walki o wolność i przede wszystkim przyjaźni polsko-węgierskiej. Jesienią w łączności z polskim Świętem Niepodległości Węgrzy grali koncerty w południowej Polsce. Z okazji obchodzonego dzisiaj Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej zespół prezentuje specjalny klip dedykowany Polakom.

Opublikowano w Magyar Hirek

Po godzinie 15 w Trlągu w gminie Janikowo doszło do eksplozji, w wyniku której całkowitemu zawaleniu uległ budynek mieszkalny. Wewnątrz znajdowała się starsza kobieta.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 23 marzec 2016 16:10

Klub radnych PiS ma nowego szefa

Nowym szefem klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Bydgoszczy został wybrany Mirosław Jamroży. Do tej pory tę funkcję pełnił radny Marek Gralik, który najprawdopodobniej zrzeknie się mandatu radnego, gdyż jest faworytem do objęcia funkcji kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty. Wybór Jamrożego był jednak minimalny.

Opublikowano w Bydgoszcz

W kwietniu w życie wejdzie ustawa zakładająca wypłatę świadczeń pieniędzy z programu rodzina 500+. Dla sprawnego przyjęcia wniosków ratusz w kwietniu będzie przyjmował wnioski również w szkołach podstawowych i gimnazjach. Szacuje się, że z świadczenia w wysokości 500 zł skorzysta w Bydgoszczy ok. 50 tys. dzieci w 30 tys. rodzin.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po zamachach w Brukseli duży nacisk kładziony jest na kwestie bezpieczeństwa. W lipcu w Polsce odbędą się Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka. Jak się dowiadujemy Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego działania profilaktyczne podejmowała zanim doszło do zamachów w Belgii.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu