Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 24 marzec 2016

Nasza poniedziałkowa publikacja, w której przestawiliśmy stanowisko ministra zdrowia wobec szkodliwej działalności ruchów antyszczepionkowych spotkała się z dość sporą reakcją sympatyków Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. Zarzucano nam nierzetelność, gdyż zaliczyliśmy tę organizację do ruchów antyszczepionkowych. Z racji tego, iż mamy do czynienia z pewną grą słów, warto się przyjrzeć jej z bliska.

Opublikowano w Regionalne

Od pewnego czasu trwają prace zabezpieczające Młyny Rothera przed dalszą degradacją. Efekty tych prac wizualnie widoczne są ze strony Wyspy Młyńskiej, gdyż odnawiana zostaje również elewacja obiektów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bydgoskie obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w dniu 24 marca (faktycznie święto przypada dzień wcześniej) uświetnił swoją obecnością ambasador Węgier w Polsce dr Ivan Gyurcsik. Pod dębami przyjaźni w ogrodzie botanicznym UKW wiele osób odczuło nieobecność zmarłego kilka miesięcy temu Eryka Bazylczuka, ambasador Gyurcsik nazwał go symbolem obecnego roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

W grudniu wojewoda wystąpił do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z wnioskiem o unieważnienie przyjętego przez Radę Miejską w Inowrocławiu planu zagospodarowania Placu Klasztornego (2011 rok). Senator Lidia Staroń, która zajmuje się sprawami naruszania spraw obywateli w piśmie do wojewody przedstawia dodatkowe przesłanki, aby decyzję inowrocławskich radnych unieważnić.

Opublikowano w Inowrocław

Z rana na wjazdach do Bydgoszczy pojawił się przekreślony meczet oraz nabite mięso wieprzowe. Łatwo można się domyśleć, że autorzy tej instalacji wyrażają sprzeciw wobec przyjmowaniu imigrantów wyznania islamskiego. Policja wraz z prokuraturą zamierzają zbadać, czy nie doszło do przewinienia na tle religijnym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pochodząca z Radomia była dyrektor PKP S.A. i minister infrastruktury w rządzie Ewy Kopacz, Maria Wasiak będzie pełnić funkcję zastępcy prezydenta Bydgoszczy. Mamy zatem do czynienia wręcz z sensacyjną nominacją.

Opublikowano w Bydgoszcz

Teoretycznie linia kolejowa łącząca Bydgoszcz z Szubinem i Kcynią może być zrewitalizowana z Regionalnego Programu Operacyjnego. Po wielu uwagach zgłaszanych przez mieszkańców Bydgoszczy i powiatu nakielskiego Urząd Marszałkowski można powiedzieć, że się ugiął i zapisał taką ewentualność w Planie Spójności Komunikacyjnej Drogowej i Kolejowej. W praktyce szansę na realizację tej inwestycji wydają się cały czas małe.

Opublikowano w Bydgoszcz

W okolicach ronda Kujawskiego dochodziło w ostatnim czasie do niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Bezpieczeństwo w okolicy Zielonych Arkad ma poprawić przebudowa ronda, w której partycypować ma centrum handlowe. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozważa jednak również działania, które mają doraźnie poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu