Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 25 marzec 2016

W sprawowanej w Wielki Czwartek Mszy Krzyżma Świętego w bydgoskiej katedrze uczestniczył delegat papieża Franciszka ds. nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej abp. Jan Romeo Pawłowski. Dla pochodzącego z Warmii kapłana Bydgoszcz ma na pewno ważne znaczenie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W przyszłą środę odbędzie się pierwsze sejmowe czytanie obywatelskiego projektu utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Toruńscy posłowie zapowiedzieli co prawda wnioski o odrzucenie inicjatywy już po tym czytaniu, ale jak uważa poseł Zbigniew Pawłowicz najprawdopodobniej większość parlamentarna udzieli zielonego światła dla dalszych prac w komisjach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wielki Piątek jest dzień wspominania śmierci Jezusa Chrystusa na krzyżu. W ubiegłym tygodniu w naszym regionie odbyły się misteria, czyli inscenizacje z ostatnich chwil życia Chrystusa. Takie misterium odbyło się w niedzielę w Kruszwicy.

Opublikowano w Kruszwica

Liturgia Wielkiego Piątku obrazuje bezpośrednio śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. W parafiach tego dnia wierni zbierają się również na nabożeństwie drogi krzyżowej, która przedstawia XIV stacji męki Jezusa Chrystusa. Kalwaria Pakoska zwana Kujawską Jerozolimą jest miejscem, gdzie mękę zbawiciela przedstawia zespół kaplic, które rozlokowane zostały na obszarze miasta, dzięki czemu możemy choć w małym stopniu poczuć wydarzenia które przeżywają katolicy w Wielki Piątek.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu