Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 26 marzec 2016
sobota, 26 marzec 2016 18:30

Blamaż Zawiszy w Nowym Sączu

Bez kontuzjowanego Kamila Drygasa piłkarze Zawiszy nie sprostali Sandecji. W Nowym Sączu bydgoszczanie dostali aż cztery bramki. 

 

Opublikowano w Sport

Rzadko polecamy naszym czytelnikom audycję telewizje. Tym razem warto jednak przypomnieć o emisji filmu, który opowiada o wydarzeniach w Inowrocławiu w trakcie II wojny światowej. Historia Urbana Thelena nie ma jednak oddźwięku wyłącznie lokalnego, gdyż relikwie św. Wojciecha, które dzięki niemu udało się uratować, to sprawa ogólnonarodowa.

Opublikowano w Inowrocław

W czwartek Portal Kujawski miał okazję porozmawiać z ambasadorem Węgier w Polsce dr Ivanem Gyurcsikiem. Rozmawialiśmy o relacjach polsko-węgierskich dzisiaj, perspektywie ich rozwoju oraz o roli jaką odgrywa w dyplomacji Bydgoszcz, gdzie o Węgrzech mówi się coraz więcej. Ambasador Gyurcsik z wielkim uznaniem wspominał zmarłego w październiku Eryka Bazylczuka, którego nazwał symbolem polsko-węgierskich relacji jeżeli chodzi o wydarzenia z 1956 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

W dość ostrych słowach zwrócił się do polityków, właściwie wszystkich opcji, kard. Stanisław Dziwisz. W Wielki Piątek w Kalwarii Zebrzydowskiej hierarcha kościelny dał do zrozumienia, iż naród jest już umęczony ciągłymi konfliktami i podziałami. Dlatego wezwał on do stanięcia ponad partykularnymi interesami partii.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj rano w Dziarnowie na przejeździe kolejowym doszło do wypadku z udziałem pociągu relacji Gdynia – Bydgoszcz – Poznań. Zginęły dwie osoby podróżujące samochodem osobowym. Zdarzenie wywołało utrudnienia w ruchu kolejowym.

Opublikowano w Inowrocław
sobota, 26 marzec 2016 10:23

Wyszehrad to miasto na Węgrzech

W ostatnich miesiącach na znaczeniu w Unii Europejskiej zyskuje na znaczeniu Grupa Wyszehradzka tworzona przez Polskę, Czechy, Słowację i Węgry, skrótowo określana jako V4. Jest to grupa nieformalna, której naturalnym liderem z racji swojego potencjału jest Polska. Warto przyjrzeć się jednak temu, skąd się ta nazwa w ogóle wzięła.

Opublikowano w Magyar Hirek

Obrócenie się dużej części włocławskich elit przeciwko Toruniowi doprowadziło do zupełnie nowego przetasowania politycznego w województwie kujawsko-pomorskim. Nowa sytuacja wydaje się znacznie bardziej korzystna dla Bydgoszczy i zachodniej części województwa. Zaczęło się wszystko od problemów posła Łukasza Zbonikowskiego.

Opublikowano w Regionalne

Samorząd Studencki wraz z Samorządem Doktorantów Collegium Medicum UMK podnoszą szereg niedogodności jakie niesie funkcjonowanie ich uczelni w obecnej formule. Ich głos w debacie nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego Bydgoszczy jest właściwie niewidoczny, przez co można odnieść wrażenie, iż na pierwszym miejscu stawia się interesy instytucji (w tym wypadku UMK w Toruniu) zaś ludzie (studenci) traktowani są jako mniej ważni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu