Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 28 marzec 2016
poniedziałek, 28 marzec 2016 20:36

Minimalna porażka Polonii Bydgoszcz w Opolu

Zupełnie inaczej miał wyglądać końcowy wynik spotkania w Opolu. Żużlowcy Polonii przegrali jednak na inaugurację rozgrywek 46:44. 

 

Opublikowano w Sport
poniedziałek, 28 marzec 2016 19:50

Prokuratura postawiła dróżnikowi zarzuty

W piątek w Dziarnowie niedaleko Pakości doszło do tragicznego wypadku z udziałem pociągu pasażerskiego relacji Gdynia – Bydgoszcz – Poznań. Na miejscu zginęły dwie osoby, które podróżowały samochodem osobowym. Prokuratura Rejonowa w Inowrocławiu postawiła już zarzuty w tej sprawie.

Opublikowano w Inowrocław

W niedziele Wielkanocną w inowrocławskiej dzielnicy Szymborze Klub Kawalerów ze specjalnej ambony prezentował wiersze na temat miejscowych panien. Bywały one jednak nie zawsze miłe, gdyż tradycja Przywołówek została zapoczątkowana od tego, iż kawalerowie chcieli wyrazić wobec miejscowych panien dezaprobatę. Udało się ją zachować jednak już 184 lata. W mienioną niedzielę tradycja została również dochowana.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj na polskich drogach możemy się spodziewać wzmożonego ruchu samochodowego, w związku z powrotem po świętach. Policja apeluje o rozwagę, gdyż szczególnie Wielka Sobota okazała się wyjątkowo tragiczna.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 28 marzec 2016 11:55

Poczytajcie o naszych posłach w II Rzeczypospolitej

W ubiegłym roku powstawało dzieło przybliżające bydgoszczanom informacje o tym, kto ich reprezentował w II Rzeczypospolitej. Można zauważyć, iż posłów znających lokalną specyfikę było jak na lekarstwo, dość często bowiem mieliśmy ,,spadochroniarzy” z Poznania. Opis Sejmu Ustawodawczego i V kadencji Sejmu II RP dostępny jest na łamach PopieramBydgoszcz.pl.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu