Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 03 marzec 2016

Prezydent Rafał Bruski poinformował, iż ratusz złożył w ostatnim czasie wniosek o wydanie decyzji ZRID dla poszerzenia ulicy Grunwaldzkiej od Węzła Zachodniego do granicy miasta. Miasto liczy, że uda się na ten cel uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zgodnie z harmonogramem 13 marca wejdzie w życie wiosenna korekta rozkładów jazdy. W kujawsko-pomorskim spółka Przewozy Regionalne uruchomi dodatkowe pociągi w relacji Bydgoszcz – Laskowice Pomorskie.

Opublikowano w Regionalne

Najprawdopodobniej 71 lat temu zamordowany został Leszek Biały pseudonim ,,Jakub”. Dokładna data śmierci nie jest nam znana, gdyż Urząd Bezpieczeństwa robił wszystko, aby o tej postaci nikt nigdy nie pamiętał. To życzenie oprawców nie zostało jednak zrealizowane, gdyż od kilku dni Leszek Biały patrzy na ulicę Jagiellońską z wielkiego baneru na Urzędzie Wojewódzkim. Pamięć o młodym bohaterze jest przywracana.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ciąg dalszy afery w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Inowrocławiu. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków służbowych przez dyrektora szpitala.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 03 marzec 2016 16:52

Zawisza gotowy do walki o awans

Bydgoscy piłkarze są gotowi do walki o awans. W sobotę Zawisza podejmie na własnym boisku Pogoń Siedlce. 

 

Opublikowano w Sport

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad za pośrednictwem Urzędu Miasta Inowrocławia pyta mieszkańców, jak mają nazywać się węzła na budowanej obwodnicy Inowrocławia. Rzecz wydaje się błaha, ale dla kierowców może być bardzo ważna, gdyż może im ułatwić nawigację, poprzez wybór najbardziej optymalnego zjazdu z obwodnicy do miasta.

Opublikowano w Inowrocław

Od 19 marca drogowcy planują rozpoczęcie prac na Rondzie Toruńskim. Wiązać będzie się to ze zmianami w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej do końca sierpnia. W I etapie remontowane będą przejazdy tramwajowe przez rondo od strony Mostu Pomorskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od 500 do nawet 760 mln zł kosztować może rozbudowa trasy WZ pomiędzy Węzłem Zachodnim i Węzłem Wschodnim. Bydgoscy drogowcy przygotowali trzy warianty rozbudowy, zaś prezydent Rafał Bruski podkreśla, że jest to inwestycja na długie lata.

Opublikowano w Bydgoszcz

W pobliżu Mysiej Wieży rozbudowany zostanie Zajazd u Piasta Kołodzieja. Obiekt przejęty przez prywatnego inwestora poważnie zmieni swoje oblicze. Nie wszystkim mieszkańcom się to podoba. Urząd Miejski tłumaczy aspekt prawny zaistniałej sytuacji.

Opublikowano w Kruszwica

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu