Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 09 marzec 2016

Na początku lutego poseł szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim, poseł Tomasz Latos, dał nam do zrozumienia, iż ciało doradcze przy prezydencie Andrzeju Dudzie, jakim jest Narodowa Rada Rozwoju nie będzie w najbliższym czasie powiększana, więc na razie nie mamy co liczyć na przedstawiciela Bydgoszczy. Kilka dni temu prezydent Duda powołał jednak nowych członków.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wstępnym porządku obrad XIV posiedzenia Sejmu znalazło się I czytanie obywatelskiego projektu ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Uzasadnienie przedstawiać będzie, w imieniu komitetu inicjatywy ustawodawczej, poseł Zbigniew Pawłowicz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Polska ma szansę stać się kluczowym partnerem Chin w ramach nowego jedwabnego szlaku. W środę w Sejmie miała miejsce debata I czytania nad wyrażeniem zgody przez polski parlament do udziału Polski w Azjatyckim Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB). Największy klub poselski Prawa i Sprawiedliwości reprezentował poseł Łukasz Schreiber z Bydgoszczy.

Opublikowano w Regionalne

Bydgoskie koszykarki nie zwalniają tempa. W środowy wieczór w Artego Arenie wyraźnie rozbiły jednego z kandydatów do zdobycia medalu Ślęzę Wrocław aż 84:49.

 

Opublikowano w Sport

Po raz pierwszy w Inowrocławiu, a być może również w Polsce, włączymy się w świętowanie Narodowego Święta Węgier, które przypada 15 marca, w rocznicę wybuchu powstania w Peszcie (15 marca 1848 roku). Podczas wiosny ludów Węgrzy wystąpili przeciwko austriackiemu zaborcy.

Opublikowano w Inowrocław

20 marca (Niedziela Palmowa) po raz XVI w Fordońskiej Dolinie Śmierci odegrane zostanie Misterium Męki Pańskiej. Ostatnie sceny z życia Jezusa Chrystusa przedstawi zupełnie społecznie około 300 aktorów, patrząc na frekwencję w latach poprzednich możemy się spodziewać ponownie około 20 tys. widzów. Każde misterium jest jednak inne, gdyż w scenariuszu organizatorzy starają się umieszczać również wątki współczesne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na temat poniedziałkowego nadzwyczajnego posiedzenia Sejmiku we Włocławku cały czas wiemy niewiele. Bydgoskim radnym nie podoba się, iż nie przedstawiono żadnego porządku obrad. Znacznie więcej można dowiedzieć się już drogą nieoficjalną.

Opublikowano w Regionalne

Większy udział mieszkańców w życiu publicznym, na pewno wzmocniłby procesy miastotwórcze. Zachęcić szersze grono może być problem, ale nie brakuje nam ludzi z pomysłami na poprawę warunków życia w Bydgoszczy oraz na przyśpieszenie jej rozwoju. Tak mógłby powstać ,,bydgoski republikanizm”.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 09 marzec 2016 10:42

Dwugłos, czyli Bruski kontra Schreiber

Na swoich konferencjach prasowych prezydent Rafał Bruski i poseł Łukasz Schreiber mówili o potrzebie działania ponad podziałami politycznymi dla Bydgoszczy. Obaj politycy prowadzili przy tym spór ze sobą i widoczny był brak zgody między nimi. Konfrontujemy ich wypowiedzi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu