Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 01 grudzień 2020

Anomalnie na węzłach mocujących wanty mostu – to zdaniem Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej choroba na którą cierpi Most Uniwersytecki. Z tego też powodu w sierpniu ograniczono ruch samochodów ciężarowych. Most Uniwersytecki jest dość młodą przeprawą nad Brdą, do użytku został oddany pod koniec 2013 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa głosami Koalicji Obywatelskiej i PSL przyjął w stanowisku, w którym wzywa polski rząd do rezygnacji z weta wobec wieloletniej perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy Europy (Next Generation UE). Podobne stanowisko przyjęła w ubiegłym tygodniu również Rada Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Regionalne

Izolacja społeczna, niepewność związana z rozwojem pandemii, obawy o zdrowie swoje i najbliższych, poczucie lęku, obniżenie nastroju, długotrwały stres powodują, że wiele osób doświadcza traumy - powiedziała w rozmowie z PAP dr Agata Rudnik z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Opublikowano w Magazyn

We wtorek na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Inowrocławia inowrocławski samorząd zdecydowaną przewagą głosów 14 do 3 przyjął stanowisko w którym wzywa polski rząd do wycofania się z zamiaru wetowania wieloletniego budżetu Unii Europejskiej i Funduszu Odbudowy Europy, z uwagi na zapisy o uzależnieniu wypłat środków od przestrzegania praworządności. Radni formacji reprezentującej głos nie byli jednomyślni.

Opublikowano w Inowrocław

Ponad 34 tys. zakażeń, czyli więcej niż w okresie od marca do października oraz co najbardziej tragiczne 482 zgony, czyli 72,5% wszystkich zgonów odnotowanych w naszym województwie od początku epidemii – taki jest bilans listopada. Był to bez wątpienia najtrudniejszy w naszym województwie miesiąc, miejmy nadzieje, że grudzień przyniesie zdecydowaną poprawę.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 01 grudzień 2020 11:39

Opublikowano nowe rozkłady jazdy

Od niedzieli 6 grudnia obowiązywać będzie nowy układ sieci komunikacyjnej w Bydgoszczy, część tramwajów zostanie skierowana na nowo wybudowany odcinek ulicą Kujawską, z tego powodu zostanie też nieco zmodyfikowana sieć autobusowa. Dzisiaj Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej opublikował nowe rozkłady jazdy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął stanowisko, w którym wyraził rozczarowanie podziałem funduszu na wsparcie kultury w czasie pandemii przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Najbardziej wyrazistym przykładem jest przyznanie twórcy disko polo Bayer Full prawie 600 tys. zł, gdy Opera Nova uzyskała tylko około 200 tys. wsparcia. Wiele gminnych instytucji kultury nie załapało się jednak na żadne wsparcie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z tygodniowym opóźnieniem, spowodowanym zakażeniem się COVID-19 najważniejszych osób funkcyjnych w Urzędzie Gminy, wójt Białych Błot przedstawił projekt budżetu gminy na 2021 rok. Przewiduje on dość wysoki deficyt, który ma zostać sfinansowany z obligacji. Na inwestycje w 2021 roku planuje się wydać około 34 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu