Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 10 grudzień 2020

Od sierpnia na Białorusi odbywają się protesty, których uczestnicy oskarżają reżim Aleksandra Łukaszenki o sfałszowanie wyborów prezydenckich. W największych polskich miastach, od środy – w ramach solidarności z Białorusinami, otwarte zostały wystawy ,,Białoruś – Droga do wolności”. W Bydgoszczy wystawę można zobaczyć na Moście Staromiejskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niewiele jest rzeczy jeżeli chodzi o popkulturę, gdzie na dzieła Polaków czekają odbiorcy na całym świecie. Polskie filmy na świecie zbytnio się nie przebijają, zupełnie wygląda sprawa gier wideo. W nocy z wtorku 9 grudnia na środę 10 grudnia miała miejsce premiera gry studia CD Projekt Red ,,Cyberpunk 2077”. Jeszcze przed premierą w przedsprzedaży sprzedano 8 mln kopii tej gry.

Opublikowano w Magazyn

Disulfiram WZF to tabletki dla alkoholików. Lek kupuje się na receptę w aptece. W przypadku esperalu w Bydgoszcz, jak i całej Polsce nie obowiązuje refundacja. Kto może skorzystać z farmakologii, jak wszywka działa na alkoholika i co wpływa na skuteczność zaszycia alkoholowego? W artykule wyjaśniamy, jak robią to profesjonaliści.

Opublikowano w Polecane

PKP PLK zabrało stanowisko w sprawie działań marszałka Piotra Całbeckiego w organizacji transportu kolejowego. Marszałkowi zarzuca się wprowadzanie opinii publicznej w błąd oraz podważanie do wykorzystywania kolei do budowania sprawnego transportu.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 10 grudzień 2020 16:37

Kujawsko-Pomorskie wciąż nie wygrało COVID-19

W środę 10 grudnia w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono ponad 1,4 tys. nowych zakażeń oraz 35 zgonów. Więcej zachorowań w liczbach bezwzględnych odnotowano w województwach mazowieckim i wielkopolskim, które mają jednak znacznie większą populację, co oznacza, że w naszym województwie zakażeń na 100 tys. mieszkańców jest najwięcej.

Opublikowano w Regionalne

W przyszłym tygodniu Rada Miasta Bydgoszczy zajmie się nowym planem zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Placu Wolności. Propozycja Miejskiej Pracowni Urbanistycznej zakłada powrót do okresu międzywojennego, aby to miejsce stało się jedną z bydgoskich perełek. Obecnie Plac Wolności kojarzy się głównie z uroczystościami patriotycznymi, propozycja zakłada jednak zmianę roli tego miejsca.

Opublikowano w Bydgoszcz

W listopadzie wojewoda Mikołaj Bogdanowicz powołując się na przepisy dekomunizacyjne zmienił nazwę ulicy Iwana Alejnika w Inowrocławiu (żołnierza radzieckiego biorącego udział w walkach z Niemcami o Inowrocław) na zmarłego niedawno honorowego obywatela tego miasta Tadeusza Chęsego. Tak jak zapowiadano – Rada Miejska w Inowrocławiu, skorzystała z prawa zaskarżenia decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy.

Opublikowano w Inowrocław

Sąd Apelacyjny w Gdańsku utrzymał wyrok Sądu Okręgowego w Bydgoszczy z lutego, w którym nakazał zapłatę po 150 tys. zł ofierze byłego księdza Pawła K., przez archidiecezje wrocławską i diecezję bydgoską. Paweł K. - wykluczony przez Watykan ze stanu kapłańskiego odbywa właśnie karę więzienia za czyny pedofilskie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na przełomie października i listopada mieliśmy wielotysięczne protesty na polskich ulicach, do tego dochodziły akty agresji wobec miejsc kultu religijnego. W naszym regionie na szczęście emocje nie były na tyle silne, iż udało się uniknąć poważniejszej eskalacji. Co się jednak zmieniło przez ten czas?

Opublikowano w Regionalne

My, przedstawiciele polskich i węgierskich samorządów, potępiamy działania pana Orbana i pana Morawieckiego – czytamy w liście do szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, pod którym podpisali się włodarze 275 samorządów w Polski i Węgier. Inicjatywa wspólnego listu wyszła od Węgrów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Wiadomości z regionu