Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 11 grudzień 2020

Kilka dni temu informowaliśmy, że w ramach konkursowej transzy Funduszu Inwestycji Samorządowej pozytywnie został rozpatrzony wniosek Bydgoszczy o wsparcie realizacji projektu termomodernizacji budynków publicznych. Bydgoszczy otrzyma na ten cel 25 mln zł, choć wniosek bydgoskiego ratusza opiewał o blisko 400 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek 11 grudnia pismo z osobistą interwencją pełnomocnika rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu, pełniący funkcję wiceministra infrastruktury Andrzej Bittel, skierował do marszałka województwa Piotra Całbeckiego, w którym wyraża ubolewanie, iż polityka władz województwa dąży do podważania zaufania pasażerów do pewności przewozu.

Opublikowano w Regionalne

Od niedzieli 13 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład pociągów, natomiast dzień wcześniej kończą się wieloletnie umowy Województwa Kujawsko-Pomorskiego z przewoźnikami PolRegio i Arriva. W sprawie nowych umów nie udało się porozumieć, stąd też w praktyce od niedzieli wszystko jest możliwe. Takiego chaosu w województwie kujawsko-pomorskim nie było chyba nigdy.

Opublikowano w Regionalne

Pod koniec sierpnia prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki obwieścił, że Stadion Śląski w Chorzowie stanie się stadionem narodowym dla PZLA. W ten sposób bez większego rozgłosu zdeklasowano Bydgoszcz z roli stolicy polskiej lekkoatletyki. W uroczystym nadaniu statutu Stadionu Narodowego dla Stadionu Śląskiego udział wziął premier Mateusz Morawiecki.

Opublikowano w Sport

O tym, że amfiteatr na Wyspie Młyńskiej zostanie rozebrany lub przeniesiony pisaliśmy już w czerwcu, ma to związek z powstaniem przy Młynach Rothera tarasu widokowego z fontannami. Amfiteatr w obecnej lokalizacji zasłaniałby Wyspę Młyńską, psując cały klimat. Taras przy Młynach Rothera ma szansę stać się kolejną bydgoską perełką.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich latach Gruzja podejmuje starania na rzecz stania się członkiem sojuszu wojskowego NATO. Kamieniem milowym w realizacji tego dążenie może się stać rozpoczęta współpraca pomiędzy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC) z siedzibą w Bydgoszczy, a Centrum Szkolenia i Ewaluacji z siedzibą w Gruzji. Współpraca gruzińskiego instytutu z JFTC będzie głównie mentorska, co może pomóc w przygotowaniu gruzińskiej armii do stania się członkiem sojuszu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W tym tygodniu rząd rozdzielił konkursową transzę Funduszu Inwestycji Lokalnych, w kwocie ponad 4 mld zł. Do województwa kujawsko-pomorskiego na zgłoszone przez samorządy projekty wpłynie kwota blisko 200 mln zł. Żaden z inowrocławskich wniosków nie zyskał akceptacji.

Opublikowano w Inowrocław

W środę osiągnięciem kompromisu zakończył się szczyt Rady Europejskiej w sprawie wieloletniego budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy Europy. Teraz piłka znajduje się po stronie Parlamentu Europejskiego, natomiast w Polsce nie cała Zjednoczona Prawica jest zadowolona z tych uzgodnień, co grozić może kolejnym kryzysem w koalicji rządzącej.

Opublikowano w Regionalne

 

Aby skutecznie wyeliminować ryzyko epidemiczne, szczepienia przeciwko COVID-19 trzeba zakończyć najpóźniej w lipcu. Zaszczepienie w tym czasie 70 proc. populacji jest logistycznie możliwe do przeprowadzenia – ocenia dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie gen. prof. Grzegorz Gielerak.

Opublikowano w Magazyn
piątek, 11 grudzień 2020 07:30

Wybrano wolontariuszy roku 2020

W środę w trybie zdalnym rozstrzygnięto bydgoski konkurs na Wolontariusza Roku 2020. W tym roku pojawiła się nowa kategoria – pomoc innym w przeciwdziałaniu skutkom COVID-19. Pandemia bowiem o ile sprawiła, że musimy borykać się z wieloma uciążliwościami, to również obudziła w wielu osobach bezinteresowne działanie dla innych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu