Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 12 grudzień 2020

W ostatnim czasie działania policyjne pozwoliły odzyskać wiele dzieł sztuki, które zostały zrabowane w trakcie II wojny światowej, o których często myślano, iż uległy zniszczeniu. W zakończonym tygodniu Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego odzyskało kolejne dzieło sztuki, autorstwa patrona muzeum.

Opublikowano w Bydgoszcz

O około 1/3 mniej kilometrów przejadą w 2021 roku pociągi PolRegio – w sobotę wieczorem spółka kolejowa poinformowała, że rzutem na taśmę podpisano nową umowę z Województwem Kujawsko-Pomorskim, która będzie obowiązywać od jutra do grudnia 2021 roku (dzisiaj – 12 grudnia kończy się wcześniejsza umowa). W piątek Województwo zawarło z kolei umowę z Arrivą. Do 12 grudnia 2021 pociągi PolRegio pokonają 2 mln 261 tys. kilometrów (za 52,2 mln zł), czyli jak informuje przewoźnik - o 1,3 mln mniej niż w okresie od grudnia 2019 do dzisiaj. PolRegio wskazuje, że tak radykalne cięcia mają miejsce jedynie w województwie kujawsko-pomorskim.

Opublikowano w Regionalne

Plan na lata 2014-2020 był ambitny – zmodernizować ponad 150 km linii kolejowych, ostatnie założenia mówią już jednak o mniej niż 18 km, a czy ten okrojony zamiar uda się zrealizować pokaże czas. Wniosek wysnuwa się z tego taki, że kończącą się perspektywę Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego nasze województwa zmarnowało pod względem kolejowym.

Opublikowano w Regionalne

Być może jutro, a jak nie to w którym z kolejnych dni odnotowana zostanie tysięczna ofiara COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – licząc z sobotą COVID-19 przyczynił się już do 987 zgonów. W okresie od początku października do teraz liczba ofiar śmiertelnych zwiększyła się ponad 10 krotnie.

Opublikowano w Magazyn

Na początku grudnia miały dobiec końca prace związane z budową infrastruktury rowerowej, a przy okazji przebudowy chodnika, po południowej stronie ulicy Focha. Mamy połowę miesiąca, a prace wciąż nie dobiegły końca, na czym cierpią kierowcy, bowiem wprowadzone utrudnienia w ruchu potrafią skutecznie zakorkować Rondo Grunwaldzkie.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 12 grudzień 2020 08:29

UTP symbolicznie opuszcza Kordeckiego

We wtorek sfinalizowana została transakcja sprzedaży gmachu przy ulicy przeora Kordeckiego – nieopodal Placu Poznańskiego, który przez ostatnie lata użytkował Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy. Nowym nabywcom zostało Ministerstwo Obrony Narodowej. Władze UTP od wielu lat dążyły do pozbycia się tej nieruchomości, wcześniej o zbyciu obiektu rozmawiano m.in. z Samorządem Województwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu